Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Ubezpieczenia turystyczne w podróży

Opublikowano: 24-01-2017

Szczególnie w okresie wakacyjnym wzrasta zainteresowanie ubezpieczeniami turystycznymi. Sporo ludzi w tym czasie korzysta z urlopów wypoczynkowych i wyjeżdża na wakacje. Planując wyjazd na wakacje, wyjazd służbowy czy w podróż poślubną warto zastanowić się także nad zakupem ubezpieczenia turystycznego, które zapewni nam brak zmartwień w przypadku niespodziewanej choroby czy wypadku. Może okazać się to dobrym rozwiązaniem, bo przecież wyjeżdżając na wakacje planujemy odpoczynek, a dodatkowy stres nie powinien nam towarzyszyć.

Co obejmuje ubezpieczenie turystyczne?

Należy zaznaczyć, że oferty poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych są zróżnicowane i często różni się zakres ochrony. Przeglądając poszczególne oferty natkniemy się na najczęściej na ubezpieczenie, które pokrywa koszty leczenia. Jeśli więc podczas wyjazdu za granicę ubezpieczony ulegnie nagłemu wypadkowi lub zachoruje może liczyć na pomoc od ubezpieczyciela i otrzymać zwrot poniesionych wydatków lub pokrycie kosztów. Może na nią liczyć korzystając z pobytu w placówce medycznej lub kiedy potrzebuje specjalistycznej opieki lekarzy.

Jakie dane potrzebne są do ubezpieczenia turystycznego?

Kiedy zdecydujemy się z jakiego towarzystwa ubezpieczeniowego chcemy skorzystać powinniśmy zagłębić się w takie szczegóły jak parametry, które ubezpieczyciel bierze pod uwagę ustalając kwotę ubezpieczenia. Najczęściej zadawanym pytaniem jest miejsce planowanej podróży, jaki jest cel naszego wyjazdu czy też ile osób będzie w nim uczestniczyć. Równie ważnym aspektem jest wiek czy też posiadanie choroby przewlekłej.

Ubezpieczenie bagażu przy polisie turystycznej

Osoby, które często podróżują samolotami wiedzą, że istnieje możliwość zagubienia bagażu rejestrowanego. Jest to niezbyt komfortowa sytuacja kiedy wybieramy się na dłuższy wyjazd czy wakacje i zabieramy ze sobą sporo rzeczy. Warto nadmienić, że towarzystwa w ofertach ubezpieczeń turystycznych zawierają też często ubezpieczenie, które chroni bagaż. W przypadku kiedy zostanie on zniszczony, uszkodzony czy też skradziony ubezpieczyciel zobowiązuje się do wypłaty należnego odszkodowania za utracone czy zniszczone przedmioty. Takie odszkodowanie możemy uzyskać co prawda po powrocie do kraju i po zgłoszeniu zaistniałej sytuacji na policji, ponieważ wymagane są od nas dokumenty, które zaświadczają, że nasz bagaż został zniszczony lub skradziony. Wartość szkody szacowana jest według udokumentowanej przez klienta wartości zniszczonego mienia czy przeciętnej wartości rynkowej bagażu.

Ubezpieczenie assistance, czyli pomoc podczas podróży

Ubezpieczenie te jest dodatkowym ubezpieczeniem, które zapewnia podróżującym całodobową pomoc. Ubezpieczony ma natychmiastowy dostęp do pomocy medycznej, zwrot kosztów transportu do kraju w przypadku nagłej choroby, a także organizację oraz sfinansowanie dodatkowych kosztów wynikających z okresu dochodzenia do siebie. Ubezpieczony otrzymuje alarmowy numer telefonu, który działa 24 godziny na dobę.

Bartosz
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *