Kredyt hipoteczny dla młodych małżeństw

Kredyt hipoteczny dla młodych małżeństw to dla nich często jedyne rozwiązanie na sfinansowanie własnego “M”. Trzeba jednak pamiętać, że są oni dopiero na początku swojej drogi zawodowej, co ma bezpośrednie przełożenie na ich zdolność kredytową. Czy w takiej sytuacji młodzi małżonkowie mogą starać się o kredyt hipoteczny, a jeżeli tak to na jakich zasadach i gdzie? Przekonaj się, jak otrzymać kredyt hipoteczny dla młodych małżeństw?

Żaden bank nie udzieli nam kredytu na “piękne oczy”. Przy jego przyznawaniu oceniana jest nasza zdolność kredytowa, czyli nic innego jak możliwość spłaty kredytu wraz z odsetkami w terminach, które zostaną zawarte w umowie. Co jednak mają zrobić młode małżeństwa, które dopiero weszły na rynek pracy, a zależy im na zakupie własnego mieszkania lub domu.

Młode małżeństwo a warunki otrzymania kredytu hipotecznego

Chciałbyś kredyt w CHF zamienić na PLN lub ... po prostu unieważnić umowę z bankiem?Dowiedz się więcej >

Początki naszej kariery zawodowej zazwyczaj bywają trudne. Wchodzimy do nowego środowiska, uczymy się reguł organizacji i nierzadko popełniamy błędy. Często również zmieniamy zatrudnienie, szukając lepszej “opcji”, tudzież wyższych zarobków. Z jednej strony wyższe zarobki z całą pewnością wpłyną pozytywnie na zwiększenie naszej zdolności kredytowej, z drugiej strony trzeba jednak pamiętać, że banki mają wymogi odnośnie minimalnego okresu zatrudnienia. Składając wniosek o kredyt hipoteczny musimy pamiętać, że największe znaczenie mają:

 • wysokość naszych dochodów,
 • forma zatrudnienia,
 • okres zatrudnienia,
 • aktualne zobowiązania (kredyty, karty kredytowe itp.),
 • ilość osób na utrzymaniu.

Dochody młodych osób w pierwszych latach zatrudnienia często nie są zbyt wysokie, a na domiar złego często osoby te zatrudniane są na tzw.: “śmieciówce”(umowy zlecenie/umowy o dzieło). Mając to wszystko na względzie, młoda osoba ma nikłe szanse na to, że dostanie kredyt hipoteczny na zakup własnego mieszkania sama. Dodatkowo osoby które starają się o kredyt w pojedynkę często nawet przy dochodach wyższych niż  łączne dochody pary, mogą w niektórych bankach nie otrzymać kredytu ze względu na ocenę scoringową  (również każdorazowo robioną przez banki przy staraniu się o kredyt)

Znacznie łatwiej jest więc otrzymać kredyt hipoteczny dla młodemu małżeństwu, ponieważ po pierwsze  przy obliczaniu zdolności kredytowej brane są pod uwagę zarobki dwóch osób i po drugie przy ocenie scoringowej banki zdecydowanie chętnie udzielają kredytów, gdy jest minimum 2 kredytobiorców. Zmniejsza się bowiem tym samym prawdopodobieństwo, problemów ze spłatą kredytu, gdy jedna ze stron straci pracę.

Pamiętajmy o jeszcze jednej rzeczy, zdolność kredytowa młodego małżeństwa bez dzieci jest znacznie wyższa niż tego, które już dzieci posiada.

Kredyt hipoteczny dla małżeństwa – na ile lat się zadłużać?

Określenie okresu na jaki powinniśmy się zadłużać  jest zależne od wielu zmiennych. Górną granicę, na ile lat można zaciągnąć kredyt hipoteczny określa bank. Maksymalny okres dla młodych małżeństw to 30 a nawet 35 lat. Dłuższy okres kredytowy daje możliwość zaciągnięcia wyższego kredytu i tym samym zakupu większego mieszkania. Trzeba jednak pamiętać, że większość ofert bankowych to kredyty ze zmiennym oprocentowaniem i co za tym idzie, jeśli zaciągamy kredyt na długi okres to podejmujemy większe ryzyko, iż oprocentowanie naszego kredytu się zmieni i tym samym zmieni się nasza miesięczna rata.

Tak więc jak najbardziej, młodzi małżonkowie mogą otrzymać kredyt hipoteczny na zakup mieszkania lub domu. Istotną kwestią może być z kolei wybór instytucji finansowej, która ma udzielić nam kredyt. Oferty banków a także ich wymogi co do zdolności kredytowej są bardzo zróżnicowane, dlatego warto zawczasu zastanowić się, w którym banku lub bankach złożymy wniosek kredytowy. Najbezpieczniej oczywiście jest równocześnie złożyć wniosek w kilku instytucjach, aby podpisując już np. umowę przedwstępną zakupu mieszkania lub domu i angażując już swoje pieniądze w formie zadatku lub zaliczki mieć pewność, iż kredyt otrzymamy i nie stracimy naszych środków. Warto w tym momencie skorzystać z pomocy doświadczonego eksperta finansowego, który całkowicie za darmo pomoże w skompletowaniu wszystkich dokumentów wyborze najlepszej oferty i złożeniu wniosków do kilku banków podczas jednego spotkania.

Jakie banki mają najlepsze oferty kredytu hipotecznego dla młodych małżeństw?

Szukasz specjalisty od ubezpieczeń, który pomoże zadbać Ci o to, abyś mógł Ty i Twoja rodzina spać spokojnie?Skontaktuj się z nami >

Wybierając kredyt hipoteczny dla młodych małżeństw mamy do wyboru wiele opcji. Trzeba wiedzieć, że oferty banków a także ich polityka kredytowa zmieniają się dynamicznie.

Przykładowo, jeżeli staralibyśmy się o kredyt hipoteczny w kwocie 200 000 zł z okresem spłaty 25 lat całkowita kwota do spłaty wyniesie:

 • PKO Bank Polski – 287 800 zł (Rata 926 zł)
 • Citi Handlowy – 284 100 zł (Rata 939 zł)
 • BNP Paribas – 283 500 zł (Rata: 1199 zł pierwsze 5 lat 896 zł reszta okresu)

Jest to jedynie reprezentacyjny przykład kredytu hipotecznego dla młodych małżeństw. Szczegółowe informacje o kredycie można uzyskać w banku bądź skontaktować się z ekspertem finansowym.

Jaką rolę odgrywa ekspert finansowy przy staraniu się o kredyt?

Przede wszystkim pamiętajcie, pomoc eksperta finansowego jest darmowa.  Ekspert finansowy wynagradzany jest przez banki a jego oferty sa takie same jak bezpośrednio w bankach (a czasem nawet lepsze). Dzięki swojemu doświadczeniu oraz znajomości procedur i warunków w różnych bankach pomoże w wyborze najbardziej optymalnej dla nas oferty. A jak wcześnie było wspomniane uzyskanie kredytu hipotecznego dla młodych małżeństw to nie taka prosta sprawa. Dodatkowo oszczędzimy czas jaki musielibyśmy poświęcić chodząc do banków i dopytując o oferty. W jednym miejscu, często nawet u siebie w domu (bo tak pracują mobilni eksperci finansowi) jesteśmy w stanie załatwić wszystkie formalności, uzupełnić wnioski do kilku banków a ekspert finansowy w naszym imieniu złoży je w bankach. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji ekspert finansowy pomorze w wyborze najbardziej optymalnej dla nas propozycji, wytłumaczy wszystkie szczegóły i “haczyki” umowy kredytowej.

Podsumowując młodzi małżonkowie mogą starać się o kredyt hipoteczny. Trzeba jednak spełnić warunki, jakie stawia bank. W poszukiwaniu kredytu bardzo pomocny będzie ekspert finansowy.

Chcesz porozmawiać
z Ekspertem Finansowym
(bezpłatnie i bez zobowiązan)


  Kredyt hipoteczny dla osób nie będących w związku małżeńskim

  Kredyt hipoteczny dla małżeństw, czy singla jest powszechny, jak jednak wynika z badań GUS, coraz więcej młodych osób woli...

  Kredyt hipoteczny w Millennium Bank

  Kredyt hipoteczny Millennium to oferta skierowana do wszystkich osób, które chcą w końcu zamieszkać “na swoim” i cieszyć się...

  program tarcza antykryzysowa

  Tarcza antykryzysowa

  Tarcza Antykryzysowa to rozwiązanie, które ma wspomóc polskie firmy przed negatywnymi konsekwencjami pandemii Covid- 19. Specjalnie dla Was zebraliśmy...

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Scroll to top