Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Kredyt konsolidacyjny

Kredyt konsolidacyjny to produkt zadłużeniowy, który powstał z myślą o klientach nie radzących sobie ze spłatą kilku różnych zobowiązań jednocześnie. Zaciągając kredyt konsolidacyjny możemy połączyć w jedno wszystkie raty kredytowe (kredytów gotówkowych, ratalnych, samochodowych, kart kredytowych itd.) i co miesiąc oddawać bankom mniejszą sumę niż w przypadku regulacji kilku rat.

Istnieją dwa rodzaje tego typu produktów: kredyt konsolidacyjny gotówkowy – o mniejszej wartości i na krótszy czas oraz kredyt konsolidacyjny hipoteczny – dedykowany dla klientów z większym zadłużeniem.

Konsolidacja kredytów umożliwia obniżenie comiesięcznej raty w wyniku wydłużenia okresu kredytowania. Dlatego przekształcenie wszystkich kredytów w jedno w dłuższej perspektywie nie jest opłacalne finansowo, ale umożliwia regularną spłatę zobowiązań i dla części klientów z wieloma długami to jedyne wyjście.

Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)

Klienci banków, który są jednocześnie posiadaczami kilku kredytów lub pożyczek coraz częściej podejmują decyzję o konsolidacji zobowiązań. Instytucje finansowe pozwalają na połączenie co najmniej dwóch kredytów w jeden produkt, który uwzględnia identyczną stopę procentową. Konsolidacja pozwala na zamianę kilku rat … Czytaj dalej