Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Kredyt samochodowy

Kredyt samochodowy to produkt bankowy, który umożliwia klientowi banku zakup nowego lub używanego pojazdu. Kredyt na samochód jest kredytem celowym, co znaczy, że środki pozyskane od banku muszą być przeznaczone na zakup pojazdu. Zwykle standardowy okres kredytowania w przypadku tego rodzaju produktów wynosi 120 miesięcy.

Istnieje kilka rodzajów kredytów samochodowych: kredyt standardowy, kredyt jednoratowy oraz kredyt balonowy. Standardowy kredyt samochodowy polega na comiesięcznej spłacie rat. Kredyt samochodowy jednoratowy cechuje się wysoką wpłatą własną klienta np 40-50%, a po upływie określonego czasu (np. roku) kredytobiorca spłaca jednorazowo pozostałą część zobowiązania.

Kredyt balonowy to typ kredytu, który charakteryzuje się niskimi ratami przez większość okresu kredytowego, ale ostatnia rata zobowiązania jest wysoka i wynosi przykładowo 20% wartości długu. W tym przypadku banki nie wymagają od kredytobiorców wpłaty własnej.

Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)

Zakup samochodu za gotówkę to idealne rozwiązanie. Niestety nie każdy może sobie pozwolić na taki sposób finalizacji transakcji nabycia pojazdu. Auto kupione ze wsparciem finansowym banku to najpopularniejsza forma finansowania (oprócz leasingu). Co warto wiedzieć, jeżeli planujemy zaciągnąć kredyt samochodowy? … Czytaj dalej