Polisa na życie

dom

Z pewnością każdy z was zastanawiał się kiedyś jaką polisę na życie wybrać? Jest to dosyć skomplikowany produkt finansowy. Z tego względu, że umowa z ubezpieczycielem zawierana jest na wiele lat, warto poświęcić więcej czasu na tę kwestię, zanim podejmiemy ostateczną decyzję. Droga na skróty z pewnością się nie opłaci w tym przypadku. Optymalna polisa to taka, która odpowiada naszym potrzebom oraz możliwościom finansowym. Jak przełożyć to ładnie brzmiące zdanie w praktyce? Poniżej przedstawiamy kilka cennych wskazówek, które mamy nadzieję ułatwią wybór najlepszego ubezpieczenia na życie.

Polisa na życie – czy każdy musi ją mieć?

Chciałbyś kredyt w CHF zamienić na PLN lub ... po prostu unieważnić umowę z bankiem?Dowiedz się więcej >

Polisa na życie oczywiście nie jest obowiązkowa, jeżeli jesteśmy majętni, posiadamy bardzo duże oszczędności lub nie mamy nikogo na utrzymaniu (nikt nie zależy od naszych zarobków) możemy obejść się bez tego produktu. W każdym innym przypadku polisa jest potrzebna, dzięki niej w razie tragicznej sytuacji (np. naszej śmierci) bliscy, których utrzymujemy nie pozostaną z niczym. Polisa na życie jest niezbędna w szczególności dla rodzin z dziećmi, które nie odkładają żadnych dodatkowych środków. Jeżeli los naszej rodziny zależy od nas – musimy zabezpieczyć jej przyszłość.

Wybór polisy na życie wymaga czasu

Nigdy nie bierzmy pod uwagę oferty tylko jednego ubezpieczyciela. Kupując polisę od pierwszego lepszego agenta popełniamy ogromny błąd. Dlaczego? Finalna cena polisy (i zakres jej ochrony) jest dobierana indywidualnie, zależy od danego klienta i jego sytuacji. Bardzo możliwe, że w dwóch różnych zakładach ubezpieczeń otrzymamy różny zakres ochrony za taką samą składkę. Z tego względu warto przeanalizować co najmniej kilka ofert i spotkać się z kilkoma agentami.

Polisa a zakres ochrony

Szukasz specjalisty od ubezpieczeń, który pomoże zadbać Ci o to, abyś mógł Ty i Twoja rodzina spać spokojnie?Skontaktuj się z nami >

Podstawowym zadaniem polisy jest ochrona naszych bliskich w sytuacji, gdy my stracimy zdrowie lub nawet życie. Pamiętajmy, aby szczegółowo czytać definicje poszczególnych pojęć, ujętych w OWU (Ogólne Warunki Ubezpieczenia), gdyż różni ubezpieczyciele mogą zupełnie inaczej definiować dane zdarzenia. Oczywiście czytanie wszystkich zapisów nie jest najciekawszą lekturą, ale dzięki temu w przyszłości możemy uniknąć sytuacji, w której zakład ubezpieczeń nie wypłaci nam świadczeń (mimo wieloletniego opłacania składek), ponieważ nasz uszczerbek na zdrowiu nie mieści się w zakresie definicji rozumianej przez ubezpieczyciela.

Polisa na całe życie – czy aby pewno?

Tak jak wspominaliśmy już wcześniej, polisa jest niezbędnym produktem dla osób, które są jedynymi żywicielami rodziny, szczególnie w przypadku, gdy jej członkowie są niepełnoletni. Jednak bądźmy świadomi, że im więcej lat obejmuje polisa, tym więcej musimy płacić za jej składki. Dlatego rozsądnym wyjściem jest wybrać ubezpieczenie na taki okres, po którego upływie nasze dzieci będą już dorosłe i samodzielne. Wtedy, gdy rodzina nie będzie już od nas tak zależna, możemy spokojnie obniżyć wysokość składek.

Świadomy wybór polisy na życie dopasowanej do naszych potrzeb i dochodów pozwoli nam zaoszczędzić sporo pieniędzy w perspektywie wielu lat, przez które będziemy związani z danym zakładem ubezpieczeń.

Chcesz porozmawiać
z Ekspertem Finansowym
(bezpłatnie i bez zobowiązan)


  Kredyt hipoteczny dla osób nie będących w związku małżeńskim

  Kredyt hipoteczny dla małżeństw, czy singla jest powszechny, jak jednak wynika z badań GUS, coraz więcej młodych osób woli...

  Kredyt hipoteczny w Millennium Bank

  Kredyt hipoteczny Millennium to oferta skierowana do wszystkich osób, które chcą w końcu zamieszkać “na swoim” i cieszyć się...

  program tarcza antykryzysowa

  Tarcza antykryzysowa

  Tarcza Antykryzysowa to rozwiązanie, które ma wspomóc polskie firmy przed negatywnymi konsekwencjami pandemii Covid- 19. Specjalnie dla Was zebraliśmy...

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Scroll to top