Kupujesz w Internecie, jak możesz zapłacić za produkt?

W dobie rosnącej popularności e-zakupów nadal co piąta osoba woli opłacać je gotówką przy odbiorze. Powodem tego jest w pewnym stopniu brak zaufania do transakcji dokonywanych na odległość. Polacy nadal boją się, że mogą zostać oszukani i zamiast poszukiwanego produktu otrzymają przysłowiowego kota w worku. Jak pokazują wyniki badania “Wizerunek polskiego sektora bankowego” przeprowadzonego przez TNS Polska we współpracy z KIR, zakupy w sieci robi co drugi ankietowany klient banków (50 proc.), a możliwości za nich zapłaty jest wiele. Dzięki temu oszczędzamy nie tylko czas ale i pieniądze.

Jak zapłacić za zakupy online?

Chciałbyś kredyt w CHF zamienić na PLN lub ... po prostu unieważnić umowę z bankiem?Dowiedz się więcej >

PAY – BY – LINK

Jedna z najpopularniejszych form dokonywania transakcji. Zaraz po dokonaniu zakupów klient zostaje przekserowany na stronę operatora płatności internetowych (np. eCard). Z listy banków wybieramy ten, w którym mamy konto, a następnie zostajemy przekserowani na stronę logowania. Co istotne, wystarczy tylko się zalogować i potwierdzić transakcję kodem autoryzacyjnym, ponieważ wszystkie dane do przelewu wypełnione są automatycznie.

BLIK lub PEO PAY

Płatności za pomocą Bliku są możliwe w następujących bankach: PKO Banku Polskim (w tym w Inteligo), Banku Zachodnim WBK, ING Banku Śląskim, mBanku (w tym Orange Finanse), Alior Banku, Banku Millennium lub Getin Banku. System PeoPay to rozwiązanie przygotowane dla klientów Banku Pekao.

Jeżeli wybierzemy płatności Blikiem wówczas zostaniemy poproszeni o wpisanie 6-cyfrowego kodu, który wyświetli się nam w aplikacji mobilnej banku, a następnie transakcję musimy potwierdzić w naszym telefonie. W tym drugim przypadku (PeoPay) należy zeskanować kod QR, wyświetlany na monitorze. Płatność jest w akceptowana wyłącznie w aplikacji.

Przelew bankowy

Tej formy nie trzeba chyba szczegółowo przedstawiać. Po dokonaniu zakupów dostajemy informację z numerem konta sprzedawcy. Jest to jednak czynność bardziej czasochłonna, niż Pay by Link, ponieważ wszystkie dane do przelewu musimy uzupełnić samodzielnie. Dodatkowo realizacja transakcji może ulec opóźnieniu, ponieważ sprzedawca wyśle towar dopiero po zaksięgowaniu wpłaty na jego koncie.

Karta kredytowa

Po dokonaniu zakupów na stronie sprzedającego wybieramy opcję płatności kartą płatniczą. Wprowadzamy numer karty, datę jej ważności, a także trzycyfrowy kod CVC/CVV. Metoda ta jest równie szybka jak przelew pay-by-link, ale mniej wygodna.

Cyfrowy portfel MasterPass

To nowość wśród opcji płatności internetowych. Najmniej popularny, lecz niekoniecznie zawodny. Jest to e-portfel, do którego możemy podpiąć karty płatnicze z logo MasterCarda. Po wybraniu tej formy płatności automatycznie obciążamy rachunek karty, bez konieczności ręcznego przepisywania danych z awersu i rewersu. Dostępny wyłącznie w trzech bankach: Raiffeisen Polbank, Bank Zachodni WBK i BGŻ BNP Paribas.

Szybkie płatności internetowe są nie tylko wygodne, ale także bezpieczne. Pamiętajmy o tym zakładając konto w banku. Pozwoli nam to zaoszczędzić czas i pieniądze.

Chcesz porozmawiać
z Ekspertem Finansowym
(bezpłatnie i bez zobowiązan)


  Kredyt hipoteczny dla osób nie będących w związku małżeńskim

  Kredyt hipoteczny dla małżeństw, czy singla jest powszechny, jak jednak wynika z badań GUS, coraz więcej młodych osób woli...

  Kredyt hipoteczny w Millennium Bank

  Kredyt hipoteczny Millennium to oferta skierowana do wszystkich osób, które chcą w końcu zamieszkać “na swoim” i cieszyć się...

  program tarcza antykryzysowa

  Tarcza antykryzysowa

  Tarcza Antykryzysowa to rozwiązanie, które ma wspomóc polskie firmy przed negatywnymi konsekwencjami pandemii Covid- 19. Specjalnie dla Was zebraliśmy...

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Scroll to top