Kredyt hipoteczny w Pekao SA

Bank PEKAO SA

Pekao SA – jaki kredyt hipoteczny oferuje bank?

Bardzo wielu klientów odpowiednią ofertę kredytu hipotecznego znajduje w banku Pekao SA. Charakteryzuje się on przychylnym podejściem do klientów, którzy otrzymują wynagrodzenie w postaci zatrudnienia w bardzo zróżnicowanych formach. Kredyt mieszkaniowy w banku Pekao SA pozwala sfinansować do 95% wartości nieruchomości, a także skorzystać z programu Mieszkanie dla Młodych, który może zagwarantować 10% lub 15% dopłaty w postaci dofinansowania wkładu własnego. Bank Pekao SA uwzględnia możliwość zaciągnięcia kredytu hipotecznego wyłącznie w złotówkach, którego okres spłaty może wynieść nawet 30 lat. Oferta pozwala na dokonanie uproszczonej wyceny nieruchomości, gdy kredyt docelowo ma nie przekroczyć 300 tysięcy złotych.

Parametry kredytu w Pekao SA

Kredytobiorcy mają okazję skorzystać z możliwości zawieszenia spłaty kredytu, która może potrwać nawet 12 miesięcy. Obowiązkiem każdego kredytobiorcy jest cesja praw z polisy ubezpieczenia nieruchomości od ognia oraz innych zdarzeń losowych, co stanowi zabezpieczenie dla banku. Bank Pekao SA za darmo jest w stanie rozpatrzyć wniosek kredytowy, a także wydać ważną przez 60 dni promesę kredytową. Niezwykle kosztowne okazuje się przygotowanie i zawarcie umowy kredytowej, ponieważ wynosi ona 1,99% dla posiadacza Eurokonta lub 2,49% dla pozostałych klientów.

Wcześniejsza częściowa spłata kredytu hipotecznego nie wiąże się z żadnymi opłatami, gdy spłacona w danym roku kwota nie stanowi 10% lub 15% całkowitej kwoty kredytu. W przeciwnym wypadku za każdym razem pobierana jest prowizja w wysokości 2%, przy czym minimalnie może wynieść 200 złotych. Identycznie prezentuje się prowizja za wcześniejszą całkowitą spłatę kredytu. Warto zaznaczyć, iż kredyty konsumenckie są zwolnione z opłat za wcześniejszą całkowitą spłatę zobowiązania.

Najczęstsze wątpliwości przed zaciągnięciem kredytu hipotecznego w Pekao SA

Spora część klientów zastanawia się nad możliwością zaciągnięcia kredytu hipotecznego, gdy nie posiadają oni umowy o pracę. Jest to jak najbardziej możliwe, gdy potencjalny kredytobiorca jest w stanie udokumentować uzyskiwane dochody, które pochodzą na przykład z prowadzonej działalności gospodarczej lub choćby renty czy emerytury. Kredyt hipoteczny w Pekao SA dostępny jest także dla klientów, którzy osiągają dochody za granicą, jednak szczegółowe wymagania bank jest w stanie przedstawić podczas indywidualnego spotkania z doradcą kredytowym.

W banku Pekao SA wymóg wykupienia polisy ubezpieczeniowej na życie pojawia się wtedy, gdy suma wieku klienta i pożądanego okresu kredytowania przekracza 65 lat lub gdy wniosek składamy wyłącznie we własnym imieniu. Takie same wymagania bank stawia przed osobami, które ubiegają się o kredyt z kimś innym, ale tylko oni osiągają dochód, a także, gdy zarabiamy wyraźnie więcej od pozostałych członków rodziny wnioskujących o kredyt. Z wyższą marżą będą mieli do czynienia klienci finansujący 95% wartości nieruchomości, natomiast w jej skutecznym obniżeniu może pomóc występujący w odpowiedniej wysokości wkład własny.

Zapytaj Doradcę o tani kredyt hipoteczny w banku PEKAO

Udostępnij:
Oceń na ile artykuł był dla Ciebe korzystny:
Oceń:
Ocena: 5.0/5 (liczba glosow: 2)
Kredyt hipoteczny w Pekao SA, Kredyt hipoteczny w Pekao SA, 5.0 out of 5 based on 2 ratings Kredyt hipoteczny w Pekao SA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll to top