Kredyt hipoteczny a działalność prowadzona zagranicą

O ile jeszcze łatwo jest zaciągnąć kredyt hipoteczny, jeżeli prowadzi się w Polsce działalność gospodarczą, o tyle banki bardzo niechętnie udzielają go osobom, które prowadzą ją poza granicami kraju.

Problemem nie jest miejsce zamieszkania, tylko rodzaj umowy – pracując za granicą na podstawie umowy o pracę kredyt hipoteczny w Polsce dostaniemy łatwo, jeżeli jednak jesteśmy bardziej przedsiębiorczy i prowadzimy firmę – tutaj już jednak zaczynają się schody.

Nie jest łatwo uzyskać wówczas środki na zakup mieszkania czy kupno lub budowę domu. Należy wiedzieć na co zwracają w Polsce banki uwagę i jak to wykorzystać w procesie pozyskiwania kredytu. Stosunkowo “łatwo” jest to załatwić, jeżeli mamy firmę zarejestrowaną i prowadzącą działalność w Niemczech.

jednak już w przypadku innych krajów – Irlandia, Holandia czy Skandynawia – jest już znacznie trudniej, aby nie napisać, że jest niemożliwe aby otrzymać w takim przypadku pozytywną decyzję kredytową.

Oczywiście pamiętajmy o tym, że jeżeli wniosek wypełnia małżeństwo to sytuacja może ulec diametralnej zmianie – jeżeli bank uzna, że jeden z małżonków posiada zdolność kredytową na to, aby “samodzielnie” zaciągnąć kredyt, wówczas nawet, jak prowadzimy działalność gospodarczą poza Unią Europejską kredyt otrzymamy.

Jak widać to, czy dostaniemy kredyt, zależy od wielu czynników – dlatego warto jest skorzystać z bezpłatnej pomocy Doradcy Finansowego.

Prowadzisz firmę zagranicą? Sprawdź, czy dostaniesz kredyt hipoteczny

Chcesz porozmawiać
z Ekspertem Finansowym
(bezpłatnie i bez zobowiązan)


  Kredyt hipoteczny dla osób nie będących w związku małżeńskim

  Kredyt hipoteczny dla małżeństw, czy singla jest powszechny, jak jednak wynika z badań GUS, coraz więcej młodych osób woli...

  Kredyt hipoteczny w Millennium Bank

  Kredyt hipoteczny Millennium to oferta skierowana do wszystkich osób, które chcą w końcu zamieszkać “na swoim” i cieszyć się...

  program tarcza antykryzysowa

  Tarcza antykryzysowa

  Tarcza Antykryzysowa to rozwiązanie, które ma wspomóc polskie firmy przed negatywnymi konsekwencjami pandemii Covid- 19. Specjalnie dla Was zebraliśmy...

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Scroll to top