Klienci Aegon mogą bez konsekwencji rezygnować z polis

aegon logo

Pod koniec listopada 2014 roku sporą sensacją w branży ubezpieczeniowej było oświadczenie firmy Aegon, która poinformowała o tym, iż rezygnuje z pobierania opłat likwidacyjnych, które dotychczas obowiązywały w umowach z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym. Od tego momentu nic nie stoi na przeszkodzie, aby zrezygnować z ubezpieczenia przed zakończeniem terminu, który został sprecyzowany w umowie. Taki ruch nie niesie za sobą jakichkolwiek konsekwencji, w tym pozwala uniknąć wspomnianej opłaty likwidacyjnej.

Nie da się ukryć, iż taka decyzja firmy Aegon ma na celu poprawę wizerunku ubezpieczyciela. Okazuje się, iż niekorzystne opłaty skłoniły stosunkowo liczną grupę klientów Aegon do złożenia pozwu zbiorowego przeciwko ubezpieczycielowi. Zwycięska dla klientów batalia sądowa dała im możliwość rezygnacji z dalszej współpracy z Aegon, a teraz okazuje się, iż przyniosła także korzyści dla osób, które były niezadowolone, ale nie zdecydowały się wstępować na drogę sądową.

Co było przyczyną niezadowolenia klientów?

Chciałbyś kredyt w CHF zamienić na PLN lub ... po prostu unieważnić umowę z bankiem?Dowiedz się więcej >

Wiele kontrowersji wywołała wysokość opłat likwidacyjnych, jaką zaproponowała swoim klientom firma Aegon trudniąca się sprzedażą produktów ubezpieczeniowych. Sam fakt występowania opłat likwidacyjnych wydaje się zasadny, choć nie jest korzystny dla osób ubezpieczonych. Ich wysokość była zatrważająco wysoka, a z tego względu wielu klientów chcących zerwać umowę znalazło się w sytuacji bez wyjścia. Niejednokrotnie zerwanie umowy w trakcie pierwszych lat jej trwania skutkowałoby stratą całości lub dużej części pieniędzy, które zdołaliśmy zgromadzić na koncie.

Opłata likwidacyjna zdaniem firmy Aegon była znana klientom, którzy podpisywali umowę i zgadzali się na przedstawione warunki. Z upływem czasu ich wzburzenie wzrastało, gdy podejmowali świadomą decyzją o rezygnacji z dalszej współpracy z Aegon.

Jak pożegnać się z Aegon?

Pierwszym krokiem każdego klienta, który jest zainteresowany rezygnacją z produktów ubezpieczeniowych firmy Aegon to zainteresowanie się tym, jak wygląda procedura wycofania sięz polisy inwestycyjnej. Najpierw klient musi wypełnić stosowny formularz zlecenia wypłaty środków, do którego dołączy kopię obu stron dowodu osobistego i wyśle bezpośrednio na adres firmy ubezpieczeniowej. W chwili obecnej towarzystwo Aegon według klientów, którzy dokonali już takiej operacji, pobiera 1% opłaty za zrealizowaną wypłatę. Klienci, którzy osiągnęli zysk muszą liczyć się także z faktem, iż odciągnięty zostanie także podatek od zysków kapitałowych.

Pobrania opłaty likwidacyjnej unikną jedynie Ci klienci, którzy zdecydowali się na wykupienie ubezpieczenia z regularną składką. Taka procedura może okazać się także kosztowna w przypadku produktów, w których jasno nie sprecyzowano, co kryje się pod pojęciem opłaty likwidacyjnej. Wygląda na to, że firmy ubezpieczeniowe zastanawiają się nad wprowadzeniem do swojej oferty produktów pozbawionych skrajnie niekorzystnych dla klientów opłat likwidacyjnych.

Chcesz porozmawiać
z Ekspertem Finansowym
(bezpłatnie i bez zobowiązan)






    Kredyt hipoteczny dla osób nie będących w związku małżeńskim

    Kredyt hipoteczny dla małżeństw, czy singla jest powszechny, jak jednak wynika z badań GUS, coraz więcej młodych osób woli...

    Kredyt hipoteczny w Millennium Bank

    Kredyt hipoteczny Millennium to oferta skierowana do wszystkich osób, które chcą w końcu zamieszkać “na swoim” i cieszyć się...

    program tarcza antykryzysowa

    Tarcza antykryzysowa

    Tarcza Antykryzysowa to rozwiązanie, które ma wspomóc polskie firmy przed negatywnymi konsekwencjami pandemii Covid- 19. Specjalnie dla Was zebraliśmy...

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Scroll to top