Jakie warunki musisz spełnić, aby uzyskać kredyt gotówkowy?

Ogromną zaletą kredytu gotówkowego jest możliwość przeznaczenia środków na absolutnie dowolny cel konsumpcyjny. Czasami klienci zyskują szansę na uregulowanie zobowiązań powstałych w innych bankach. Większość instytucji finansowych zaznacza, iż kredyt gotówkowy nie może zostać przeznaczony na cele związane z działalnością gospodarczą. Kredytowi gotówkowego towarzyszy ściśle sprecyzowana prowizja, którą pobiera bank oraz oprocentowanie, którego skutki będziemy odczuwać w postaci wysokości comiesięcznych rat.

Kredyt gotówkowy uzyskasz posiadając zdolność kredytową

Chciałbyś kredyt w CHF zamienić na PLN lub ... po prostu unieważnić umowę z bankiem?Dowiedz się więcej >

Kluczowym warunkiem, któremu należy sprostać, aby otrzymać kredy gotówkowy jest zdolność kredytowa. Większych problemów ze zdolnością kredytową nie powinni mieć klienci, którzy mogą pochwalić się udokumentowanym, stałym źródłem dochodów. Weryfikacja zarobków potencjalnego kredytobiorcy jest pierwszym, a zarazem najważniejszym warunkiem prowadzącym do wypłaty środków. Z zaciągnięciem kredytu gotówkowego kłopotu nie powinni mieć klienci banku zatrudnieni na podstawie umowy o pracę, umowy o dziełu bądź zlecenie, a także właściciele firm.

Posiadasz inne kredyty? Twoja zdolność kredytowa będzie niższa

Bank oceniając zdolność kredytową bierze pod uwagę nie tylko dochody, ale także comiesięczne wydatki klienta. Czasami klienci wnioskujący o kredyt spłacają już pewne zobowiązania, które powinni uwzględnić w swoich wydatkach. Ponadto dane klientów weryfikowane są w Biurze Informacji Kredytowej, dzięki czemu informacja o zobowiązaniach kredytowych jest w pełni wiarygodna. Zdolność kredytowa pozwala określić maksymalną wysokość miesięcznej raty, jaką może nam zaproponować bank, co ma odzwierciedlenie w ostatecznej kwocie kredytu.

Klienci priorytetowo traktujący niewysoką miesięczną ratę kredytu mogą zainteresować się wydłużeniem okresu kredytowania. Nie niesie to za sobą jednak zbyt wielu korzyści, ponieważ poza miesięczną ratą rośnie zdecydowanie ważniejsza kwota całkowitych kosztów kredytu. Niejednokrotnie banki postanawiają odmówić udzielenia kredytu gotówkowego na kilkanaście lat, gdy dostrzegają zdecydowanie krótszy okres obowiązywania umowy gwarantującej kredytobiorcy stałe źródło przychodu. Okres kredytu pozostaje bez większego znaczenia w przypadku posiadania umowy o pracę, która obowiązuje przez czas nieokreślony.

Największe zalety kredytu gotówkowego

Szukasz specjalisty od ubezpieczeń, który pomoże zadbać Ci o to, abyś mógł Ty i Twoja rodzina spać spokojnie?Skontaktuj się z nami >

Bez dwóch zdań największym atutem kredytu gotówkowego jest możliwość wykorzystania go na absolutnie dowolny cel. Ponadto klient nie jest zmuszony do dostarczenia przesadnie dużej liczby dokumentów, a cały proces może potrwać zaledwie kilka dni. Plusem pozostaje także brak konieczności znalezienia poręczyciela oraz wykupywania specjalnego ubezpieczenia kredytu.

Najczęstszym powodem zaciągania kredytu gotówkowego są chwilowe kłopoty finansowe, chęć zakupu wyposażenia mieszkania, remont nieruchomości bądź zakup samochodu. Kredyty gotówkowe udzielane są z reguły do kwoty 100 000 zł. Warto pamiętać, iż kredyty, które wymagają od klienta wyłącznie przedstawienia dowodu osobistego nie będą z pewnością najtańszymi propozycjami.

Chcesz porozmawiać
z Ekspertem Finansowym
(bezpłatnie i bez zobowiązan)


  Kredyt hipoteczny dla osób nie będących w związku małżeńskim

  Kredyt hipoteczny dla małżeństw, czy singla jest powszechny, jak jednak wynika z badań GUS, coraz więcej młodych osób woli...

  Kredyt hipoteczny w Millennium Bank

  Kredyt hipoteczny Millennium to oferta skierowana do wszystkich osób, które chcą w końcu zamieszkać “na swoim” i cieszyć się...

  program tarcza antykryzysowa

  Tarcza antykryzysowa

  Tarcza Antykryzysowa to rozwiązanie, które ma wspomóc polskie firmy przed negatywnymi konsekwencjami pandemii Covid- 19. Specjalnie dla Was zebraliśmy...

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Scroll to top