IKE mBank

mBank

Brak podatku od zysków kapitałowych podczas oszczędzania na przyszła emeryturę to główna zaleta Indywidualnego Konta Emerytalnego, które klienci mogą uruchomić między innymi w mBanku. Myśląc o przyszłości z odpowiednim wyprzedzeniem mamy szansę zagwarantować sobie satysfakcjonujący dodatek do emerytury, który niekoniecznie będzie skutkiem wysokich wpłat.

Dwie formy oszczędzania w IKE mBanku

Klienci podejmujący decyzję o założeniu Indywidualnego Konta Emerytalnego w mBanku mogą dokonać wyboru formy oszczędzania pomiędzy dwiema propozycjami. Pierwsza z nich opiera się na funduszach inwestycyjnych, a alternatywę stanowi Rachunek Oszczędnościowy IKE. Ponadto mBank udostępnia klientom wygodny kalkulator, dzięki któremu są oni w stanie oszacować wysokość dodatku do emerytury, jaki mogliby uzyskać regularnie powiększając swoje oszczędności.

W mBanku sam decydujesz o wysokości i częstotliwości wpłat

System rezerwacjiwizyt onlinedla Twojej firmyTestuj 30 dni za darmo >

Każdy posiadacz Indywidualnego Konta Emerytalnego ma szansę samodzielnie sprecyzować wysokość oraz częstotliwość wpłat na swój rachunek. W mBanku rachunek IKE fundusze uwzględnia konieczność wniesienia pierwszej wpłaty minimalnej w wysokości co najmniej 400 złotych, gdy kolejne zasilenia konta mogą opiewać na kwoty od 100 zł w górę. Istotnym atutem rachunku oszczędnościowego IKE w mBanku jest brak minimalnej kwoty wpłaty.

Na IKE wpłacisz maksymalnie 12 165 PLN w skali roku

Każdy klient ma szansę uruchomić wyłącznie jedno Indywidualne Konto Emerytalne. Niezależnie od banku istnieje konieczność uwzględnienia rocznego limitu wpłat, który w 2016 roku określono na poziomie 12 165 PLN. Zwolnienie z podatku od zysków kapitałowych klient ma szansę uzyskać wówczas, gdy wypłatę środków zleci po ukończeniu 60. roku życia (po ukończeniu 55. roku życia, gdy wcześniej uzyska uprawnienia emerytalne). Wcześniejsza wypłata jest możliwa, aczkolwiek będzie wiązała się z koniecznością uiszczenia 19-procentowego podatku od zysków kapitałowych.

Atuty rachunku oszczędnościowego IKE w mBanku

Rachunek Oszczędnościowy IKE w mBanku charakteryzuje się przede wszystkim ogromnym bezpieczeństwem, ponieważ środki są gwarantowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Oferta Indywidualnego Konta Emerytalnego w mBanku pozwala uzyskać atrakcyjne oprocentowanie na poziomie 1,75% w skali roku, które opiera się na wskaźniku WIBOR 1M. O uruchomienie rachunku oszczędnościowego IKE w mBanku klienci mogą wnioskować online, w placówce bądź na mLinii.

Jakie zalety posiadają IKE fundusze mBanku?

O tym, iż IKE fundusze w mBanku są w stanie przynieść satysfakcjonująco wysoki zysk decyduje przede wszystkim fakt, iż owa forma oszczędzania jest zarządzana przez jedno z największych TFI w Polsce, które może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem. Klienci mają możliwość wyboru odpowiednich funduszy, które charakteryzują się pożądanym poziomem ryzyka mogącym mieć przełożenie na potencjalny zysk. Posiadacze konta IKE fundusze w mBanku otrzymują dostęp do notowań i wartości funduszy, które aktualizowane są w obrębie systemu transakcyjnego banku.

Udostępnij:
Oceń na ile artykuł był dla Ciebe korzystny:
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll to top