IKE BGŻ

IKE BGŻ – zysk wolny od podatku

Szerokie grono klientów dopiero po zapoznaniu się z charakterystyką Indywidualnych Kont Emerytalnych zdaje sobie sprawę, iż mają oni do czynienia z nieco inaczej skonstruowanym rachunkiem oszczędnościowych, który jest w stanie zapewnić satysfakcjonujący zysk. Wśród instytucji, które są w stanie zaproponować rachunek IKE plasuje się m.in. BGŻ BNP Paribas.

Darmowy rachunek IKE pozwoli uniknąć podatku

System rezerwacjiwizyt onlinedla Twojej firmyTestuj 30 dni za darmo >
System rezerwacjiwizyt onlinedla Twojej firmyTestuj 30 dni za darmo >

Chęć zagwarantowania sobie finansowego komfortu podczas emerytury najczęściej rodzi konieczność podjęcia konkretnych kroków, a więc realizowania regularnych wpłat na odpowiedni rachunek np. IKE. Interesującą propozycją jest Indywidualne Konto Emerytalne w BGŻ BNP Paribas, ponieważ charakteryzuje się one możliwością bezpłatnego uruchomienia oraz prowadzenia, a także szansą na uniknięcie podatku od zysków kapitałowych, gdy sprostamy wymogom ustawy. Najprościej rzecz ujmując konieczne jest realizowanie wpłat na IKE przez co najmniej pięć dowolnych lat, a także ukończenie 65 roku życia, dzięki czemu ominiemy szerokim łukiem 19-procentowy podatek Belki.

Roczne oszczędności ograniczone do 12 165 zł

Każdy posiadacz Indywidualnego Konta Emerytalnego musi pamiętać o rocznym limicie wpłat, który w 2016 roku określono na poziomie 12 165 zł. BGŻ BNP Paribas, podobnie jak wiele innych banków, pozostawia ogromną dowolność, jeśli chodzi o harmonogram wpłat, ponieważ mogą być one bardzo zróżnicowanej wysokości, a zarazem wpływać na rachunek w momencie, gdy zwyczajnie dysponujemy dodatkowymi środkami.

Środki podlegają dziedziczeniu i ochronie BFG

Depozyty złożone w BGŻ BNP Paribas podlegają dziedziczeniu, dzięki czemu śmierć posiadacza rachunku IKE skutkuje sytuacją, w której pieniądze uzyska wskazana osoba. Ponadto nie będzie ona zmuszona uiścić podatku od spadków i darowizn, z którego będzie zwolniona. Nawet dość spora suma zgromadzona na koncie w III filarze emerytalnym nie wiąże się z większym ryzykiem, ponieważ wszystkie środki są gwarantowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Jak oprocentowany jest rachunek IKE w BGŻ BNP Paribas?

W niektórych oddziałach BGŻ BNP Paribas rachunek oszczędnościowy zawiera gwarancję poziomu oprocentowania, które obecnie zostało ustalone na poziomie 1,70% w skali roku. Kapitalizacja odsetek odbywa się kwartalnie, dzięki czemu są one dopisywane do rachunku w ostatnim dniu kwartału kalendarzowego. We wszystkich oddziałach BGŻ BNP Paribas klienci mogą natknąć się na konto ze zmiennym oprocentowaniem, które jest równe zmiennej stopie WIBOR 3M w skali roku. W tym wypadku kapitalizacja odbywa się każdego dnia roboczego.

Wcześniejsza wypłata z IKE jest możliwa, ale mało opłacalna

Klienci BGŻ BNP Paribas mają możliwość wycofania zarówno całości, jak i części środków, które zostały wpłacone na Indywidualne Konto Emerytalne, aczkolwiek wiąże się to z koniecznością zapłacenia podatku Belki. Z kolei klient po ukończeniu 65 roku życia, który wpłaty realizował przez pięć dowolnych lat uniknie obowiązku podatkowego, a zarazem ma szansę dokonać wyboru pomiędzy jednorazową wypłatą środków bądź ratalną.

Chcesz porozmawiać
z Ekspertem Finansowym
na ten temat?
(bezpłatnie i bez zobowiązan)

Kredyt hipoteczny dla osób nie będących w związku małżeńskim

Kredyt hipoteczny dla małżeństw, czy singla jest powszechny, jak jednak wynika z badań GUS, coraz więcej młodych osób woli...

Kredyt hipoteczny w Millennium Bank

Kredyt hipoteczny Millennium to oferta skierowana do wszystkich osób, które chcą w końcu zamieszkać „na swoim” i cieszyć się...

program tarcza antykryzysowa

Tarcza antykryzysowa

Tarcza Antykryzysowa to rozwiązanie, które ma wspomóc polskie firmy przed negatywnymi konsekwencjami pandemii Covid- 19. Specjalnie dla Was zebraliśmy...

Udostepnij:
Ocen na ile artykul byl dla Ciebe korzystny:
GD Star Rating
loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll to top