Gotówkomaty to zaawansowane urządzenia, które z pozoru przypominają zwykłe bankomaty, jednak ich funkcjonalność zdecydowanie wykracza poza ogólnie przyjęte standardy. Wiele osób gotówkomaty określa mianem centrów finansowych pozwalających na zrealizowanie ważnych operacji. Nietrudno zrobić inaczej, ponieważ dzięki nim już teraz zaledwie kilka kroków dzieli klientów od podjęcia bardzo szybkiej pożyczki.
Spis treści
Jak pożyczyć pieniądze z gotówkomatu?


Sposób ubiegania się o szybką pożyczkę za pośrednictwem gotówkomatu uzależniony jest od firmy, która udostępnia taką możliwość. Dostępne do tej pory urządzenia wymagały podstawowych informacji o kliencie, do których zaliczał się numer telefonu oraz adres kontaktowy. Kolejnym krokiem pozostawało zeskanowanie dowodu osobistego w gotówkomacie i wykonanie fotografii, która była porównywana z wizerunkiem w dokumencie tożsamości. Następnie wniosek trafiał do firmy pożyczkowej, która sprawdzała czy nie posiadamy żadnych przeterminowanych zobowiązań. W sytuacji, gdy wszystko potoczy się po naszej myśli otrzymamy specjalny kod pozwalający podjąć środki.
Pożyczka w gotówkomacie jest w 100% bezpieczna
Sceptycy mogą dojść do wniosku, iż wystarczy, że ich dowód osobisty zostanie skradziony i staną się „właścicielami” cudzej pożyczki. W rzeczywistości sprawa jest zdecydowanie bardziej skomplikowana, ponieważ to nie gotówkomat jest odpowiedzialny za podjęcie ostatecznej decyzji, ale pracownik firmy pożyczkowej. Jego zadaniem pozostaje porównanie zdjęcia klienta sprzed urządzenia i dowodu osobistego, możliwości zaciągnięcia zobowiązania oraz podjęcie ostatecznej decyzji. Jedna z firm oferująca pożyczki przez gotówkomat w Polsce wskazuje, iż czas rozpatrywania wniosku nie przekracza 9 minut. Zakres dostępnych kwot waha się w granicach od 300 do 1600 zł.
Funkcjonalność gotówkomatów będzie wykraczała poza pożyczki


Bez cienia wątpliwości gotówkomaty stanowią przyszłość rynku pożyczkowego, ponieważ mogą oferować dodatkowo wiele innych usług. W planach pozostaje wdrożenie możliwości doładowywania telefonów komórkowych, opłacania rachunków oraz… wykupywania ubezpieczeń. Oferta może zostać dodatkowo rozszerzona, gdy właściciele gotówkomatów znajdą właściwego partnera najpewniej z branży finansowej.
Urządzenia sprawdziły się w Gruzji, Rosji i Hiszpanii
Nie jest tak, iż gotówkomaty są wymysłem grupy ludzi bądź konkretnej firmy pożyczkowej. W rzeczywistości to rozwiązanie sprawdza się m.in. w Gruzji, Rosji oraz Hiszpanii. Gotówkomat może stanowić realną zachętę dla klientów, którzy chcieliby pożyczyć pieniądze, jednak niezbyt sprawnie poruszają się po Internecie. Istotne znaczenie dla popularności ma właściwa lokalizacja gotówkomatów. Łatwo domyślić się, że najbardziej dochodowe mogą okazać się maszyny ulokowane w centrach handlowych, a więc miejscach, w których klienci zdecydowanie najczęściej potrzebują dodatkowej gotówki. Obecnie gotówkomaty dostępne są w kilkunastu polskich miastach.