Dobry kredyt to nie zawsze niska rata …

doradca finansowy

W Polsce przyjęło się, że najlepszy kredyt to taki, który posiada najniższą ratę. Decydując się na zaciągnięcie zobowiązania sprawdzamy oferty jedynie pod tym kątem. Warto wiedzieć, że taki tok rozumowania może nas sporo kosztować….

Nie zawsze liczy się tylko wielkość raty – co z tego, jak zaoszczędzi się miesięcznie 100zł, jak po 2 latach za wcześniejszą spłatę kredytu zapłacimy nawet 4% prowizji od 500.000 PLN? Dobry doradca finansowy wiedząc, że Klient planuje np. sprzedaż swojej innej nieruchomości za 2 lata, nie dopuści do takiej sytuacji – zaproponuje kredyt z ratą miesięczną wyższą o 50zł. Klient zapłaci w ciągu tych dwóch lat więcej o 1200 zł (24 raty po 50 zł), jednak zaoszczędzi 18.800 (20.000 zł minus 1200 zł).

Podobnych “kruczków” jest całe mnóstwo… Banki, wobec coraz większej konkurencji, prześcigają się w wymyślaniu coraz to “bardziej promocyjnych” ofert – wiedząc, że wybierać kredyt popatrzymy tylko na wielkość raty i (czasem) na prowizję. Mało tego – potrafią już swoim Klientom oferować propozycje zmiany warunków kredytu, pozornie interesujące, jak np. “zamrożenie” kursu “franka” do poziomu 2,70 zł – ciekawe, prawda? Po wczytaniu się jednak w krótki aneks i przeliczeniu operacji finansowych z nim związanych okazuje się, że w trakcie całego okresu spłaty kredytu będzie nas ta “pozorna oszczędność” kosztować prawie 10.000 zł.

Czym zatem kierować się przy wyborze sposobu kredytowania nieruchomości? Można samemu sprawdzać oferty w bankach. Po odwiedzeniu placówki bankowej, zapisujemy sobie najważniejsze parametry kredytu, idziemy do kolejnej … itp. itd.

Po co jednak tracić czas, skoro zrobi to za nas ktoś inny – w dodatku całkowicie bezpłatnie? Mało osób w Polsce wie, że każdy bank przedstawia swoją ofertę w możliwie najkorzystniejszym świetle, toteż czasem trudno dotrzeć do wszystkich kluczowych informacji. Tymczasem Doradca Finansowy, dzięki uwzględnieniu Twoich możliwości i preferencji, pomoże szybko i sprawnie wybrać kredyt hipoteczny dla Ciebie i Twojej rodziny. Przeanalizuje zdolność kredytową, pomoże wskazać niezbędne do uzyskania kredytu dokumenty, ułatwi proces ich kompletowania, a na koniec dopilnuje, po złożeniu wniosku w banku, terminowego uruchomienia kredytu.

Oczywiście prawdziwy Doradca Finansowy nie pobierze od swoich klientów dodatkowej prowizji z pomoc w pozyskaniu finansowania nieruchomości, za to z pewnością załatwi wiele formalności, które bank “spycha” na klienta i w razie potrzeby dojedzie do klienta pod wskazany adres w przeciwieństwie do pracownika banku, który często jest na stałe “przyklejony” do swojego stanowiska pracy.

Na koniec warto pamiętać jeszcze o jednej kwestii – jeśli już decydujemy się na skorzystanie z usług Doradcy, wybierzmy takiego Doradcę, który jest naprawdę niezależny – tzn. jego firma nie jest w żaden sposób powiązana z jakimkolwiek bankiem.

Chcesz porozmawiać
z Ekspertem Finansowym
(bezpłatnie i bez zobowiązan)


  Kredyt hipoteczny dla osób nie będących w związku małżeńskim

  Kredyt hipoteczny dla małżeństw, czy singla jest powszechny, jak jednak wynika z badań GUS, coraz więcej młodych osób woli...

  Kredyt hipoteczny w Millennium Bank

  Kredyt hipoteczny Millennium to oferta skierowana do wszystkich osób, które chcą w końcu zamieszkać “na swoim” i cieszyć się...

  program tarcza antykryzysowa

  Tarcza antykryzysowa

  Tarcza Antykryzysowa to rozwiązanie, które ma wspomóc polskie firmy przed negatywnymi konsekwencjami pandemii Covid- 19. Specjalnie dla Was zebraliśmy...

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Scroll to top