Czy kredyt gotówkowy jest dostępny dla klienta z umową śmieciową?

Wielu klientów żyje w przekonaniu, iż umowa śmieciowa może skutecznie utrudnić starania o uzyskanie kredytu gotówkowego. W rzeczywistości banki mają świadomość sytuacji na rynku pracy, a zarazem respektują dochody osiągane z tytułu umowy o dzieło bądź zlecenie. Szczególnie, gdy pracujemy na takiej umowie od kilku lat, a jej okres obowiązywania nie wygasa w najbliższej przyszłości.

Posiadasz umowę śmieciową? Możesz otrzymać nawet lepsze warunki!

Nie da się ukryć, iż kredyt gotówkowy dla posiadaczy umów śmieciowych nie jest dostępny we wszystkich bankach. Niektóre instytucje finansowe mniej poważnie traktują klientów zatrudnionych na ich podstawie, natomiast inne… mogą zaproponować nam nawet lepsze warunki niż dla osób zatrudnionych w oparciu o umowę o pracę! Wszystko za sprawą faktu, iż większość posiadaczy umowy o pracę zatrudnionych jest na czas określony, co niekoniecznie zadowala kredytodawcę.

Jeszcze niedawno Home Broker informował, iż część banków umowę śmieciową traktuje identycznie jak umowę o pracę, inne porównują ją w pewnym stopniu do działalności gospodarczej, natomiast ostatnia grupa banków zwyczajnie wystrzega się kredytobiorców, którzy chcą na podstawie tej formy zatrudnienia zaciągnąć kredyt gotówkowy.

Umowa cywilnoprawna – ile procent dochodów biorą pod uwagę banki?

System rezerwacjiwizyt onlinedla Twojej firmyTestuj 30 dni za darmo >
System rezerwacjiwizyt onlinedla Twojej firmyTestuj 30 dni za darmo >

Atutem umowy cywilnoprawnej są koszty uzyskania przychodu, które standardowo wynoszą 20%, choć w przypadku umów autorskich wzrastają do 50%. Banki chcąc ustalić dochód netto klienta często biorą pod uwagę 80% bądź 50% dochodów. Podobną praktykę stosuje przede wszystkim Deutsche Bank. Dużą elastyczność dają klientom banki, które umożliwiają samodzielne sprecyzowanie kosztów powstałych przy realizacji umów cywilnoprawnych. Zgodne z prawdą oświadczenie klienci mogą złożyć w BNP Paribas, Banku Millennium oraz Kredyt Banku. Średnie wynagrodzenie biorą pod lupę z kolei Eurobank oraz Bank Pocztowy, które analizują wpływy na konto w konkretnym okresie. Niskie koszty ustalone przez bank to duży atut, ponieważ wówczas rośnie zdolność kredytowa klienta.

Kredytu gotówkowego nie otrzymasz w BOŚ Banku

Klienci zatrudnieni na podstawie umowy o dzieło lub zlecenia nie mają żadnych szans na uzyskanie kredytu gotówkowego w Banku Ochrony Środowiska. Instytucja traktuje dochody osiągane na podstawie umów cywilnoprawnych wyłącznie w charakterze dodatkowych. Ponadto bank bierze pod uwagę maksymalnie 50% uzyskiwanych dochodów.

Musisz być zatrudniony od 6 do 24 miesięcy

Minimalny okres zatrudnienia, który pozwala bankom wydać pozytywną decyzję o przyznaniu kredytu gotówkowego dla osoby posiadającej umowę śmieciową to 6 miesięcy. To wymóg, który stawia przed klientami Multibank, mBank, Getin Noble Bank, Bank BZ WBK, Pekao SA, Millennium, Bank BGŻ oraz Alior Bank. Najdłużej, ponieważ przez co najmniej 24 miesiące, muszą być zatrudnieni klienci chcący zaciągnąć kredyt gotówkowy w Polbanku oraz Nordea Banku. W przypadku umowy o pracę minimalny okres zatrudnienia to nawet jeden miesiąc (Bank Millennium), choć z reguły wymagany jest okres 3-6 miesięcy.

Chcesz porozmawiać
z Ekspertem Finansowym
na ten temat?
(bezpłatnie i bez zobowiązan)

Kredyt hipoteczny dla osób nie będących w związku małżeńskim

Kredyt hipoteczny dla małżeństw, czy singla jest powszechny, jak jednak wynika z badań GUS, coraz więcej młodych osób woli...

Kredyt hipoteczny w Millennium Bank

Kredyt hipoteczny Millennium to oferta skierowana do wszystkich osób, które chcą w końcu zamieszkać „na swoim” i cieszyć się...

program tarcza antykryzysowa

Tarcza antykryzysowa

Tarcza Antykryzysowa to rozwiązanie, które ma wspomóc polskie firmy przed negatywnymi konsekwencjami pandemii Covid- 19. Specjalnie dla Was zebraliśmy...

Udostepnij:
Ocen na ile artykul byl dla Ciebe korzystny:
GD Star Rating
a WordPress rating system

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll to top