Czy hipoteka ze stałym oprocentowaniem jest godna zainteresowania?

Klienci, którzy rozglądają się obecnie za kredytem hipotecznym mają do czynienia z bardzo niskim poziomem stóp procentowym, który bez dwóch zdań nie będzie towarzyszył im wiecznie. Z tego względu pojawia się duże niebezpieczeństwo, gdy klient uwzględni w swoich planach kredyt hipoteczny na naprawdę bardzo atrakcyjnych warunkach. Okazuje się, że niewielu klientów ma świadomość, iż wysokość rat warunkowana poziomem stóp procentowych może wówczas przede wszystkim rosnąć. Wielu klientów, a zarazem eksperci zastanawiają się nad sposobem uniknięcia ryzyka, którym zawsze jest zmiana ceny pieniądza, jaka potrafi zachodzić bardzo dynamicznie.

Sprawdź kredyty ze stałą stopą oprocentowania

W Polsce działa kilka banków, które są skłonne udzielić klientom kredytu hipotecznego opartego na stałej stopie oprocentowania. Takie rozwiązanie ma istotny atut, bowiem jesteśmy pewni, iż będzie towarzyszyło nam naprawdę atrakcyjne oprocentowanie. Okazuje się jednak, iż banki mogą udzielić nam kredytu opartego na stałej stopie oprocentowania, która będzie obwiązywała przez okres od 1 do 10 lat. Póki co kredyt hipoteczny ze stałym oprocentowaniem jest w stanie zaproponować klientom Bank BGŻ, WZ WBK, Deutsche Bank, PKO Bank Polski oraz Getin Bank. W pozostałych instytucjach finansowych klienci mogą liczyć na kredyty oparte o zmienną stopę procentową.

Maksymalnie 10 lat z oprocentowaniem stałym

System rezerwacjiwizyt onlinedla Twojej firmyTestuj 30 dni za darmo >
System rezerwacjiwizyt onlinedla Twojej firmyTestuj 30 dni za darmo >

Najdłuższy, bowiem dziesięcioletni okres spłaty kredytu opartego o oprocentowanie stałe proponuje klientom Getin Bank. Instytucja uwzględnia oprocentowanie na poziomie 4,67%. Getin Bank zapewnia, iż po upływie dziesięciu lat klient będzie korzystał z oprocentowania ustalonego na podstawie stawki WIBOR 3M oraz standardowej marży banku. Warto zwrócić uwagę, iż Getin Bank zapewnia jednak marżę na poziomie 2,37%, która jest mało atrakcyjna z perspektywy kredytobiorcy.

Oprocentowanie stałe od 2,88% do 7,60%

Oprocentowanie stałe 5,55% na 5 lat jest w stanie zaproponować Bank BGŻ, który po tym okresie oblicza oprocentowanie na podstawie wskaźnika WIBOR 6M/1Y oraz własnej marży. W BZ WBK klienci mogą mieć do czynienia z oprocentowaniem stałym 7,60% przez 5 lat, a następnie oprocentowaniem składającym się z wskaźnika WIBOR 3M oraz 1,9% marży. Wybierając stałe oprocentowanie w Getin Banku na 5 lat klienci mogą liczyć na niższe oprocentowanie 4,42% i identyczne zasady obliczania marży (Wibor 3M + marża 2,37%). Najkrócej, bowiem zaledwie przez dwa lata zmiennym oprocentowaniem pozwala cieszyć się bank PKO BP, który oferuje oprocentowanie stałe 3,39% i późniejsze oprocentowanie ustalone na podstawie WIBOR 3M i marży.

Dwa banki pozwalają na przedłużenie wykorzystania stałego oprocentowania

W dwóch bankach klienci mogą liczyć, iż okres spłaty kredytu hipotecznego ze stałym oprocentowaniem może zostać przedłużony. Bank PKO BP jest w stanie zaproponować nową stawkę, która ma zastosowanie w swapach na stopy procentowe, czyli IRS2Y. Zmienioną zmienną stawkę oprocentowania jest w stanie zaproponować także Deutsche Bank.

Chcesz porozmawiać
z Ekspertem Finansowym
na ten temat?
(bezpłatnie i bez zobowiązan)

  Kredyt hipoteczny dla osób nie będących w związku małżeńskim

  Kredyt hipoteczny dla małżeństw, czy singla jest powszechny, jak jednak wynika z badań GUS, coraz więcej młodych osób woli...

  Kredyt hipoteczny w Millennium Bank

  Kredyt hipoteczny Millennium to oferta skierowana do wszystkich osób, które chcą w końcu zamieszkać „na swoim” i cieszyć się...

  program tarcza antykryzysowa

  Tarcza antykryzysowa

  Tarcza Antykryzysowa to rozwiązanie, które ma wspomóc polskie firmy przed negatywnymi konsekwencjami pandemii Covid- 19. Specjalnie dla Was zebraliśmy...

  Udostepnij:
  Ocen na ile artykul byl dla Ciebe korzystny:
  GD Star Rating
  loading...

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Scroll to top