Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

3 filar AXA

Opublikowano: 17-10-2016

Jaką ofertę gwarantuje klientom 3 filar w AXA?

W ofercie firmy ubezpieczeniowej AXA klienci znajdą propozycję z obrębu trzeciego filaru emerytalnego. Wbrew pozorom nie jest to Indywidualne Konto Emerytalne, lecz Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego, które może wydawać się dość rozsądnym rozwiązaniem dla osób, które mądrze budują kapitał i chcą mieć realny wpływ na wysokość swojej emerytury.

AXA gwarantuje dodatkową prywatną rentę

Budowie kapitału emerytalnego towarzyszy niższy podatek, który gwarantuje skorzystanie z oferty Indywidualnego Konta Zabezpieczenia Emerytalnego w AXA. Maksymalna wysokość wpłat w IKZE to 4866 złotych w 2016 roku. Wykorzystanie maksymalnego progu oszczędności pozwala na osiągnięcie zwrotu podatku w 2017 roku, który wyniesie 1557, 924 lub 875 złotych w zależności od odpowiednio 32, 19 lub 18-procentowego progu podatkowego. Dużym atutem oferty IKZE w AXA jest fakt, iż firma gwarantuje prywatną rentę, która ma szansę trafić do klienta trwale, a zarazem całkowicie niezdolnego do pracy, który uległ nieszczęśliwemu wypadkowi. Całkowita niezdolność do pracy skutkuje comiesięczną wypłatą co najmniej minimalnej gwarantowanej renty z ZUS w wysokości 880,45 zł, gdy prywatna renta od AXA może stanowić dodatkowe 500, 1000 lub 2000 zł.

Jakie korzyści wynikają z posiadania IKZE w AXA?

Istotnym plusem Indywidualnego Konta Zabezpieczenia Emerytalnego jest fakt, iż środki podlegają dziedziczeniu, dzięki czemu nawet nieprzewidziana tragedia nie będzie skutkowała utratą zgromadzonych pieniędzy. AXA pozwala na wygodne zarządzanie oszczędnościami, co odbywa się za pośrednictwem serwisu internetowego. Firma AXA umożliwia klientom inwestowanie w obrębie sześciu ubezpieczeniowych funduszy kapitałowych, które charakteryzują się bardzo zróżnicowanym profilem inwestycji. Czynnikiem przemawiającym za wyborem IKZE w AXA jest fakt, iż owa firma ubezpieczeniowa zarządza środkami na emeryturę ponad 1 miliona Polaków.

Regularne oszczędzanie i 780 zł dodatku do emerytury od AXA

Eksperci AXA uświadamiają klientom, iż systematyczne odkładanie nawet niewielkich kwot jest w stanie zbudować satysfakcjonująco duży kapitał. Minimalne wpłaty, które ustalono na poziomie 960 zł w skali roku pozwalają po 30 latach uzyskać dostęp do kapitału w wysokości 93 634 zł. W rezultacie Polacy mogą zagwarantować sobie nawet 780 zł emerytury z AXA, która będzie wypłacana przez 10 lat po osiągnięciu 65. roku życia. Dodając do tego świadczenie z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych może okazać się, iż suma obydwu kwot będzie co najmniej zadowalająca z punktu widzenia klienta.

Maksymalna emerytura od AXA to 3955 zł

Roczny limit wpłat na Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego precyzuje ustawa, a w 2016 roku wynosi on 4866 zł. Wykorzystując pełen limit Polacy są w stanie odłożyć przez 30 lat nawet 474 608 zł. Pozwala to uzyskać świadczenie emerytalne od AXA w wysokości 3955 zł miesięcznie przez 10 lat. Ponadto to szansa na uzyskanie 1557 zł zwrotu z podatku w skali roku.

Bartosz
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Tagi: ,
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *