Pożyczki pozabankowe – także prywatne, bez BIK

Aby dostać kredyt gotówkowy, konsolidacyjny, samochodowy w banku należy spełnić szereg wymogów formalnych. Jednym z nich jest np. fakt nie posiadania wpisu o aktualnych zaległościach w tzw. BIKu – Biurze Informacji Kredytowej.

Niestety, nie zawsze jest to możliwe. O ile o BIKu każdy słyszał, o tyle już o tym, że można np. 2 razy w ciągu roku bezpłatnie sprawdzić swoją historię tam zapisaną, w dodatku bezpłatnie – już nie. Podobnie jak to, że znalezienie się tam wcale nie oznacza, że dla banków jest się już na zawsze Klientem ryzykownym – tak, jak w BIKu można się znaleźć, tak i z niego zostaje się wypisanym – po spełnieniu najważniejszej oczywiście przesłanki – czyli spłacie zadłużenia.

Z myślą o osobach, które

  1. nie posiadają „bankowej” zdolności kredytowej
  2. posiadają ją, ale zbyt niską w stosunku do oczekiwań
  3. znalazły się w BIKu

powstały różne instytucje oferujące pożyczki gotówkowe na innych zasadach niż banki. W zamian za większe oprocentowanie, związane z większym dla takiej firmy  ryzykiem przy udzielaniu pożyczki, można uzyskać w nich środki finansowe.

W jaki sposób to działa ?

Instytucje pozabankowe, które oferują tego typu pożyczki pozabankowe, biorą na siebie większe ryzyko niewypłacalności swojego Klienta w zamian za większy procent – niekiedy jest to oprocentowanie nawet kilkunastokrotnie wyższe niż w zwykłym banku.

Jak sprawdzić, czy posiadamy zdolność kredytową w tego typu instytucji?

Wystarczy wypełnić wniosek przy danej instytucji finansowej – a jej doradca skontaktuje się zwrotnie z nami.

Pamiętajmy, że zaciągamy zobowiązanie – które będziemy musieli zgodnie z ustalonym z przedstawicielem danej firmy, harmonogramem spłacić.

Sprawdź aktualną ofertę pożyczek pozabankowych !

Oceń:
Oceń:
Ocena: 3.3/5 (liczba glosow: 4)
Pożyczki pozabankowe - także prywatne, bez BIK, Pożyczki pozabankowe - także prywatne, bez BIK, 3.3 out of 5 based on 4 ratings Pożyczki pozabankowe - także prywatne, bez BIK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll to top