Kredyt na dom drewniany

dom

Coraz więcej osób decyduje się na budowę drewnianego domu, który łatwiej ogrzać zimą, i który gwarantuje niepowtarzalną atmosferę. Powstanie domu z drewna wiąże się zwykle z mniejszymi kosztami, niż budowa tradycyjnym, murowanym sposobem i trwa o wiele krócej. O czym pamiętać starając się o kredyt na dom szkieletowy z drewna, aby uniknąć ewentualnych problemów w późniejszym czasie? Jak banki podchodzą do tej metody budowy domu? Zapraszamy do lektury.

Kredyt na dom z drewna – trudne miłego początki

Chciałbyś kredyt w CHF zamienić na PLN lub ... po prostu unieważnić umowę z bankiem?Dowiedz się więcej >

W przypadku budowania całorocznego domu metodą szkieletową największy koszt stanowi sam zakup drewna. Dlatego pierwsza transza kredytu na budowę domu musi być wystarczająco wysoka, aby w ogóle inwestycja mogła się rozpocząć. Jeżeli planujemy budowę domu o powierzchni 120 m2, potrzebujemy około 200 000 – 250 000 złotych, przy czym same fundamenty, ściany i strop mogą kosztować nas co najmniej 1/3 tej sumy (często jest to 50%). Dlatego już na samym początku warto zasięgnąć opinii fachowca, który określi wstępne koszty budowy naszych wymarzonych czterech kątów.

Kredyt na budowę domu drewnianego – jak uniknąć problemów z bankiem?

Większość banków deklaruje chęć udzielenia kredytu na budowę domu z drewna. Pamiętajmy, że składając wniosek kredytowy musimy poinformować bank, w jakiej technologii powstanie nasze lokum – to bardzo ważne. Dlaczego?

Ponieważ pracownicy przygotowujący dla nas umowę na kredyt na budowę domu skonstruują ją w inny – bardziej korzystny sposób (specjalnie pod technologię szkieletową). To znaczy, że bank uruchomi dla nas odpowiednio większą transzę na początku inwestycji. Jeżeli nie uwzględnimy sposobu budowy domu we wniosku, bank przyzna nam w pierwszej transzy mniejsze środki, jak to jest zazwyczaj w przypadku kredytobiorców stawiających dom metodą murowaną. Odkręcanie tej całej sytuacji zajmie nam czas i opóźni realizację budowy (bank wstrzyma wypłatę środków aż do wyjaśnienia).

Czy warto starać się o większy kredyt na dom drewniany?

Szukasz specjalisty od ubezpieczeń, który pomoże zadbać Ci o to, abyś mógł Ty i Twoja rodzina spać spokojnie?Skontaktuj się z nami >

Jak pokazuje praktyka, bardzo często zdarza się, że budowa domu z drewna pochłania więcej pieniędzy, niż zakładał kredytobiorca. Warto wnioskować o większą kwotę kredytu niż wynika z kosztorysu – zwłaszcza jeżeli nie posiadamy żadnych rezerw finansowych na kontynuację inwestycji w razie jakichkolwiek problemów. Jeżeli nie wydamy tych pieniędzy, kredytodawca za niewielką opłatą przygotuje aneks do umowy kredytowej, w którym zmieni wysokość zadłużenia – natomiast my zyskamy pewność, że budowa nie zostanie wstrzymana z powodu braku środków.

Zanim zdecydujemy się zbudować dom na kredyt, złóżmy wnioski do kilku banków, porównajmy proponowane warunki poszczególnych instytucji i wybierzmy najkorzystniejszą ofertę. Jeżeli chcemy być pewni, że kredytowanie budowy naszego domu z drewna przebiegnie bez komplikacji, rozważmy skorzystanie z pomocy doradcy finansowego, który posiada wiedzę i doświadczenie w finansowaniu budowy domów za pomocą kredytu.

Chcesz porozmawiać
z Ekspertem Finansowym
(bezpłatnie i bez zobowiązan)






    Kredyt hipoteczny dla osób nie będących w związku małżeńskim

    Kredyt hipoteczny dla małżeństw, czy singla jest powszechny, jak jednak wynika z badań GUS, coraz więcej młodych osób woli...

    Kredyt hipoteczny w Millennium Bank

    Kredyt hipoteczny Millennium to oferta skierowana do wszystkich osób, które chcą w końcu zamieszkać “na swoim” i cieszyć się...

    program tarcza antykryzysowa

    Tarcza antykryzysowa

    Tarcza Antykryzysowa to rozwiązanie, które ma wspomóc polskie firmy przed negatywnymi konsekwencjami pandemii Covid- 19. Specjalnie dla Was zebraliśmy...

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Scroll to top