Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Zmiany w przepisach emerytalnych

News Opublikowano: 03-11-2016
senior

Wielu Polaków obawia się swojej starości, wysokość przeciętnej emerytury w naszym kraju z trudem pozwala na godne życie. Jak wiadomo ZUS nie rozpieszcza swoich beneficjentów. Jak czytamy na portalu RP we wrześniu 2016 roku, Zakład Ubezpieczeń Społecznych szykuje zmiany w przepisach emerytalnych. Jakie? Zapraszamy do dalszej części wpisu.

ZUS szykuje zmiany w emeryturach

Przedstawiciele Zakładu Ubezpieczeń Społecznych postulują, aby zlikwidować opcję dziedziczenia środków zebranych na rachunku emeryta. To nie wszystko. ZUS uważa, że po przejściu emeryturę od świadczeń pracownika nie powinny być odprowadzane już żadne składki. Co to oznacza w praktyce? Osoby pobierające świadczenia emerytalne stracą pewne przywileje, nie będą miały możliwości podwyższenia emerytur poprzez wliczenie dodatkowego stażu pracy po zostaniu emerytami.

Aby emeryci nie przestawali pracować zbyt wcześnie Zakład Ubezpieczeń Społecznych zamierza wprowadzić pewne procedury, które ograniczą kumulację pensji z zusowską emeryturą i zostaną ściągnięte dopiero, gdy emeryt osiągnie 67 lat.

Proponowane zmiany z pewnością spotkają się z oporem społeczeństwa, gdyż większość z nich jest niekorzystna dla statystycznego emeryta (ale pozwala na zwiększenie zysków dla ZUS). W najbliższych tygodniach dowiemy się, jakie jest stanowisko rządu w tej sprawie.

Malwina
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Tagi:
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *