Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Zmiany w oprocentowaniu lokat neoBANK’u

News Opublikowano: 02-01-2017

neoBANK znowu zaskakuje, instytucja finansowa postanowiła pod koniec 2016 roku wprowadzić dla swoich klientów zmiany w oprocentowaniu krótkoterminowych lokat. O które produkty dokładnie chodzi i ile zyskają deponenci po grudniowej zmianie oprocentowania depozytów?

Zmiany w oprocentowaniu dwóch lokat neoBANK’u – których?

neoBANK posiada dosyć rozbudowaną ofertę produktów oszczędnościowych, większość z nich nosi wdzięczne i tradycyjne imiona jak na przykład  Irena, czy Michalina, ale nie o nich dziś mowa.

Klienci zainteresowani zdeponowaniem swoich pieniędzy na 3-miesięcznej internetowej neoLokacie ZYSK i 3-miesięcznej energoLokacie 3M PLUS muszą liczyć się z nowymi warunkami oferty. Od 28 grudnia 2016 roku oprocentowanie tych dwóch depozytów wynosi 3,00% w skali roku.

Przypomnijmy, że lokaty te są dedykowane tylko dla nowych klientów banku. Minimalna wpłata w przypadku tych dwóch internetowych lokat wynosi 1000 złotych, a maksymalna aż 1 mln złotych. Jak założyć neoLokatę ZYSK lub energoLokatę 3M PLUS? Nic prostszego. Wystarczy wypełnić elektroniczny wniosek i czekać na kontakt ze strony banku. 3,00% oprocentowania dotyczy tylko i wyłącznie nowych środków. Kapitalizacja odsetek następuje na koniec okresu lokacyjnego.

Jeśli jednak zamkniemy którykolwiek z tych dwóch rachunków przed upływem regulaminowego kwartału, bank naliczy nam zaledwie 0,05% odsetek – warto więc być cierpliwym i dotrwać do końca umowy. 3,00% to dosyć przeciętna oferta, ale zawsze lepiej odłożyć oszczędności na lokatę niż trzymać je w szufladzie, czy przysłowiowej skarpecie.

Malwina
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *