Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Zła wiadomość dla kierowców – bardzo drogie OC

News Opublikowano: 12-07-2016
auto

Niestety tanie OC to już przeszłość. Jak czytamy na portalu finansowym Bankier w lipcu 2016 roku, ceny polis OC podskoczyły niemal dwukrotnie, co z pewnością nie ucieszy posiadaczy samochodów. Oczywiście taka sytuacja była tylko kwestią czasu obserwując działania ubezpieczycieli, którzy ostro walczyli ze sobą o jak najkorzystniejsze oferty.

Skąd te ogromne podwyżki OC?

W specjalnie przygotowanym raporcie czytamy, że w styczniu 2016 wysokość składki OC była o 1/4 wyższa niż w styczniu 2015, a miesiąc temu, bo w czerwcu bieżącego roku średnia cena polisy OC była wyższa aż o 46% w porównaniu ze stawkami oferowanym w tym samym miesiącu rok temu.

Podwyżki ubezpieczeń odpowiedzialności cywilnej to również efekt sugestii ze strony Komisji Nadzoru Finansowego, która domagała się od towarzystw ubezpieczeniowych ustalenia wysokości OC, które będą proporcjonalne do wartości wypłacanych odszkodowań. Z pewnością na wyższe ceny ubezpieczeń wpłynął również wprowadzony nie tak dawno podatek bankowy.

Jak widać, ubezpieczyciele zrezygnowali z ostrej walki o klientów za pomocą jak najniższych cen. Wszystkie towarzystwa solidarnie wprowadziły podwyżki (i to nie małe) ubezpieczeń odpowiedzialności cywilnej, można by powiedzieć odbijając sobie mniejsze zyski za poprzednie lata.

Kierowcom nie pozostaje nic innego jak zaakceptowanie tych mało korzystnych zmian. Miejmy nadzieję, że kilkadziesiąt procent więcej za ubezpieczenie samochodu wpłynie chociaż korzystnie na jakość usług oferowanych przez ubezpieczycieli.

Malwina
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Tagi:
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *