Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Zapaść w branży polis inwestycyjnych

News Opublikowano: 21-07-2016

Ubezpieczyciele nie mają zbyt wielu powodów do uśmiechu. Jak czytamy na portalu Inwestycje w lipcu 2016 roku, obecnie w sektorze polis inwestycyjnych panuje duży kryzys, który jest spowodowany m.in. niewłaściwymi działaniami ze strony towarzystw ubezpieczeniowych, zresztą płacą one wysoką cenę za swoje postępowanie. 

Dlaczego polisy inwestycyjne tracą na sile?

Polacy skutecznie zrazili się do korzystania z polis inwestycyjnych, które jeszcze kilka lat temu cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Jednak instrumenty te mogą wyrządzić wiele szkody, szczególnie dla osób bez doświadczenia w długoterminowym inwestowaniu.

Ubezpieczyciele kierowani tylko i wyłącznie chęcią sprzedaży jak największej ilości polis inwestycyjnych, tak naprawdę nie zważali na interesy swoich klientów, skutkiem czego wielu z nich straciło w ostatnich latach oszczędności swojego życia.

Doradcy nie do końca informowali konsumentów o warunkach polis, jakie zakładają, co działało na niekorzyść ich posiadaczy. Niedoinformowani klienci postanowili w końcu zaprotestować i wytoczyć procesy nieuczciwym ubezpieczycielom.

UOKiK również zareagował i nałożył wysokie kary pieniężne na wiele towarzystw skutkiem czego większość ubezpieczycieli boryka się teraz z poważnymi problemami finansowymi. Część pracowników firm ubezpieczeniowych zostanie prawdopodobnie zwolnionych, aby ograniczyć koszty.

Jak widać żerowanie na niczego nieświadomych klientach odbija się czkawką dla branży ubezpieczeniowej. Pazerność nigdy nie popłaca – dobry doradca finansowy powinien przede wszystkim myśleć o korzyściach, jakie osiągnie jego Klient – a nie o własnym ego.

Malwina
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Tagi:
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *