Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Zaciągając kredyt gotówkowy w grudniu zyskamy najwięcej

News Opublikowano: 12-12-2016

Kredyty gotówkowe to produkty, po które chętnie sięgamy, zwłaszcza pod koniec roku, gdy trzeba przygotować się do świąt, a konto osobiste zaczyna świecić pustkami. Jak wynika z badań opublikowanych w grudniu 2016, to właśnie w ostatnich tygodniach roku banki oferują najbardziej korzystne kredyty gotówkowe, tańsze średnio o jeden punkt procentowy w porównaniu ze standardowymi ofertami.

Kredyty gotówkowe w grudniu tanie jak barszcz?

Narodowy Bank Polski na przestrzeni ostatnich 10 lat przeanalizował tysiące ofert kredytów gotówkowych i doszedł do wniosku, że to właśnie w grudniu najbardziej opłaca się sięgać po tego typu produkty zadłużeniowe. Dlaczego kredyty gotówkowe tanieją pod koniec roku?

Banki chcą osiągnąć swoje cele sprzedażowe, jak najbardziej podbić wyniki i z tego powodu bardzo często decydują się na uatrakcyjnienie ofert kredytowych w myśl zasady ”tańszy kredyt – więcej klientów”, co jak wiadomo zwykle się sprawdza, zwłaszcza w obliczu świątecznych wydatków.

Pamiętajmy, aby porównać różne oferty kredytów gotówkowych przed podjęciem ostatecznej decyzji o złożeniu wniosku. Ponadto niejednokrotnie okazuje się, że najbardziej opłacalny wcale nie jest ten najintensywniej promowany w mediach kredyt gotówkowy. To że kredytodawca nie promuje agresywnie produktu, nie oznacza, że nie jest on atrakcyjny.

Malwina
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *