Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Za szybko zaciągamy kredyty konsumpcyjne

News Opublikowano: 29-11-2016

BIG Info Monitor opublikował w listopadzie 2016 roku bardzo interesujący raport na temat zaciągania kredytów przez Polaków. Jak wynika z danych, nie poświęcamy zbyt dużo czasu na podjęcie decyzji o skorzystaniu z tego rodzaju zobowiązania – działamy szybko i bez zastanowienia. Ile czasu potrzebuje statystyczny kredytobiorca na wzięcie kredytu konsumpcyjnego? Szczegóły w dalszej części wpisu.

Kredyty konsumpcyjne zaciągane po kilku godzinach?

Według badania Biura Informacji Gospodarczej, 17% ankietowanych potrzebuje zaledwie kilku godzin na zdecydowanie się na kredyt w banku. Niemal co trzeci Polak podejmuje decyzję o złożeniu w wniosku kredytowego w ciągu kilku dni (27%). 2-3 tygodnie na zastanowienie potrzebuje 13% respondentów.

Najbardziej ostrożni kredytobiorcy potrzebują miesiąca na złożenie wizyty w banku i zaciągnięcie kredytu, ale to dosyć mała grupa, bo tylko 8% spośród wszystkich ankietowanych.

Powyższe dane mogą budzić niepokój, tym bardziej jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że obecnie niemal 2 mln Polaków ma poważne problemy z regularną spłatą zaciągniętych kredytów.

Pamiętajmy, aby nigdy nie podejmować zbyt pochopnie decyzji o złożeniu wniosku kredytowego, dajmy sobie przynajmniej kilka dni, a najlepiej tygodni na zastanowienie i skrupulatne przeanalizowanie naszej sytuacji finansowej, czy nasz budżet udźwignie jeszcze kredyt? Emocje i pośpiech z pewnością nie są dobrymi doradcami.

Malwina
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *