Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Z Mieszkania dla Młodych skorzystało ponad 63 000 osób

News Opublikowano: 01-08-2016

Jak wiadomo program dopłat do kredytów hipotecznych na zakup pierwszego mieszkania przerósł najśmielsze oczekiwania, pula dostępnych środków na 2016 rok skończyła się bardzo szybko. Jak wynika z informacji opublikowanych przez Bank Gospodarstwa Krajowego, Mieszkanie dla Młodych pomogło w sfinansowaniu zakupu nieruchomości ponad 63 000 kredytobiorców.

W jakich regionach Polski złożono najwięcej wniosków o MdM?

Nietrudno się domyślić, że najwięcej wniosków w 2016 roku spłynęło od mieszkańców stolicy. Warszawiacy podpisali ponad 10 000 umów o kredyt hipoteczny z rządowym wsparciem. W Krakowie beneficjentów programu Mieszkanie dla Młodych było niecałe 3200. Łącznie Krakowianie otrzymali ponad 86 mln złotych dotacji. W Gdańsku podpisano nieco więcej umów o kredyt mieszkaniowy ze wsparciem państwa, bo blisko 3500.

Najmniej beneficjentów MdM podpisało umowy w województwie opolskim – tylko 740 osób nabędzie nieruchomości z rządową dopłatą. Nieco lepiej wygląda sytuacja w województwie świętokrzyskim, tam z programu Mieszkanie dla Młodych skorzystało 877 kredytobiorców.

Od 2014 roku, czyli momentu, kiedy Mieszkanie dla Młodych wystartowało, z dopłat do kredytów mieszkaniowych skorzystało ponad 63 000 osób. Zainteresowanie programem wcale nie słabnie. Co prawda Bank Gospodarstwa Krajowego na początku lipca 2016 wstrzymał dopłaty na 2017 rok, jednak już w styczniu będzie można ponownie składać wnioski, do rozdysponowania wciąż pozostało ponad 380 mln złotych.

Malwina
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *