Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Wyższe oprocentowanie kredytu samochodwego

News Opublikowano: 07-10-2016
oc-kierowca

Mimo, iż kredyt samochodowy mBanku obowiązuje na promocyjnych warunkach, w październiku 2016 roku instytucja finansowa postanowiła podwyższyć okazyjne oprocentowanie z 5,39% do 5,99%. Jakie są warunki udzielenia kredytu na samochód w tym banku i czy warto w ogóle składać wniosek kredytowy po podwyżce oprocentowania? Zapraszamy do dalszej części wpisu.

Droższy kredyt samochody online – mBank

Standardowo mBank przyznaje środki zarówno na auta z salonu, jak i z drugiej ręki. Aktualnie (po podwyżce) oprocentowanie nominalne kredytu samochodowego w skali roku wynosi 5,99% na nowe i używane samochody do 3 lat. W przypadku aut od 3 do 6 lat oprocentowanie rośnie o jeden punkt procentowy, a w sytuacji, gdy pojazd ma więcej niż 6 lat o dwa punkty. W przypadku wcześniejszej całkowitej spłaty zobowiązania instytucja nie obciąża kredytobiorcy żadnymi dodatkowymi opłatami.

Minusem oferty jest 7% prowizja. Karencja w spłacie kredytu, to z kolei koszt w wysokości 70 złotych. Bezpłatne jest natomiast samo rozpatrzenie wniosku kredytowego, ale to standard. Warto wspomnieć, że klienci zainteresowani zaciągnięciem kredytu na samochód mogą otrzymać promocyjny kod, dzięki któremu zupełnie bezpłatnie sprawdzą historię pojazdu, który zamierzają kupić.

Czy opłaca się zaciągać kredyt na samochód w mBanku? Mimo pewnych mankamentów nie jest to zła oferta, z pewnością warto porównać tę propozycję z tym, co oferują konkurencyjne instytucje udzielające tego rodzaju kredytów.

Malwina
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *