Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Wybór ubezpieczenia OC – cena nie jest już najważniejsza?

Opublikowano: 28-10-2015 ubezpieczenie samochodowe komunikacyjne

Większość klientów dokonujących wyboru ubezpieczenia OC do tej pory priorytetowo traktowała najniższą cenę polisy. Okazuje się, że kierowcy coraz większą uwagę przywiązują do zakresu usług, jaki jest w stanie zapewnić polisa ubezpieczeniowa. Do ofert firm ubezpieczeniowych trafiają rozmaite usługi assistance, a także możliwość skorzystania z bardzo prostego procesu likwidacji szkód.

Wojna cenowa na najtańsze polisy OC zakończona

Kierowcy podejmujący decyzję o zakupie polisy ubezpieczeniowej OC najczęściej oceniali je pod kątem wysokości składki ubezpieczeniowej. Wygląda na to, że wojna cenowa pomiędzy ubezpieczycielami dobiegła końca, bowiem klienci po negatywnych doświadczeniach z najtańszymi polisami biorą pod uwagę odpowiednio wysoki poziom obsługi, a także adekwatnie szeroki zakres usług, które składają się na ów produkt ubezpieczeniowy. Potwierdzają to przedstawiciele poszczególnych towarzystw, którzy notują wzrost zainteresowania dodatkowymi usługami.

Bezpośrednia likwidacja szkód ułatwieniem dla kierowców

Specjaliści z branży ubezpieczeń komunikacyjnych dostrzegają istotna rolę wzrostu jakości procesu likwidacji szkody. Szczególnie ceniona przez klientów jest bezpośrednia likwidacja szkód, dzięki której kierowca może zwrócić się do swojego ubezpieczyciela, który wypłaci stosowne odszkodowanie bez konieczności oczekiwania na kontakt z ubezpieczycielem sprawcy. Towarzystwa są zobowiązane do wzajemnych rozliczeń, a bezpośrednia likwidacja szkód ma usprawnić cały proces z punktu widzenia posiadaczy polis OC.

Ubezpieczyciele poszerzają zakres dodatkowych usług

Na rynku pojawiają się także kolejne usługi, które mają szansę przypaść do gustu właścicielom aut, gdy Ci w odpowiedni sposób zabezpieczyć swoje interesy. Rośnie m.in. liczba nabywców nowych samochodów, których posiadacze większym zainteresowaniem darzą kosztujące więcej rozbudowane polisy. Czasami cena polisy OC przekłada się na jakość obsługi, którą możemy otrzymać po wypadku lub kolizji. Wielu klientów najtańszych firm narzeka na „zapchane” infolinie ubezpieczyciela. Bardziej rozbudowane oferty pozwalają kontaktować się bezpośrednio z kompetentnym likwidatorem. Doceniane są także usługi assistance, które potrafią obejmować całą Europę z wyłączeniem Rosji. Posiadacze polisy z usługą assistance mogą liczyć na holowanie samochodu do warsztatu, a także zagwarantowanie darmowego auta zastępczego.

Firmy proponują szkolenia z bezpiecznej jazdy

Po wypadku posiadacz nieco droższej polisy OC często otrzymuje propozycję wzięcia udziału w szkoleniu, które odbywa się w Szkole Bezpiecznej Jazdy. Czasami uczestnictwo w szkoleniu krótko po wypadku pozwala uniknąć lęku, który towarzyszy prowadzeniu pojazdów, gdy byliśmy uczestnikami dość niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Niewątpliwie to sposób na podwyższenie poziomu bezpieczeństwa na polskich drogach, które należą do najniebezpieczniejszych w Europie. Darmowe szkolenie po wypadku proponuje między innymi firma AVIVA.

Sebastian
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Tagi:
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *