Wpływ 500 plus na rynek pożyczek gotówkowych

Rynek pożyczek gotówkowych odczuwa istotne zmiany związane z uruchomieniem programu 500 plus, który objął swym zasięgiem bardzo wiele polskich rodzin. Świadczenia znacząco zwiększyły budżety rodzin, które nie muszą ratować się pożyczkami gotówkowymi, jednak ewentualna pożyczka mogłaby… zostać udzielona na wyższą kwotę z racji wzrastającej zdolności kredytowej klientów otrzymujących 500+. Czasami beneficjenci programu mają szansę na atrakcyjniejszą ofertę kredytu gotówkowego, która pozostaje jednak uzależniona od polityki banku.

„Rodzina 500 plus” ułatwia dostęp do kredytów gotówkowych

Warto zwrócić uwagę, iż świadczenie w ramach programu „Rodzina 500 plus” ma szansę odbić się na pożyczkach gotówkowych, jednak nie wpłynie na dostępność kredytów hipotecznych. Wszystko ze względu na fakt, że banki udzielające wieloletniego kredytu nie uwzględniają wpływów uzyskiwanych dzięki świadczeniom socjalnym. Klienci mają jednak spore pole do popisu, gdy chodzi o popularne kredyty gotówkowe.

Które banki uwzględniają 500+ ustalając zdolność kredytową?

Bankami, w których świadczenie 500 plus potrafi poprawić zdolność kredytową klienta pozostają Bank Smart, BGŻ BNP Paribas oraz Deutsche Bank. Uwzględnienie dochodów z tego tytułu mają w planach banki tj. BOŚ Bank, Getin Bank i PKO BP. Z kolei Raiffeisen Polbank uwzględnia je tylko i wyłącznie, gdy klienci ubiegają się o kredyt do 15 000 zł. Ponadto warto zaznaczyć, iż obecnie pobieranie świadczenia wpływa na proponowane warunki kredytu gotówkowego wyłącznie w Alior Banku.

Poprawisz zdolność i otrzymasz pożądany kredyt

Świadczenie może okazać się bardzo pomocne w przypadku osób, które do tej pory nie mogły osiągnąć satysfakcjonującej zdolności kredytowej lub otrzymywały odmowę przy kolejnych próbach ubiegania się o zaciągnięcie zobowiązania. Nie dziwi fakt, iż banki mało chętnie wypowiadają się na temat uatrakcyjnienia oferty kredytów gotówkowych dla klientów, którzy pobierają świadczenie w ramach programu „Rodzina 500 plus”. Warto zaznaczyć, iż spora ostrożność banków może być spowodowana faktem, iż w przypadku niewywiązywania się klienta ze swoich zobowiązań komornik nie może zająć świadczenia 500 plus. Z tego względu wielu ekspertów nie dziwi, iż te pieniądze traktowane są przez banki w taki sposób, jakby w rzeczywistości nie istniały.

Klienci powinni przemyśleć decyzję o kredycie gotówkowym

Comiesięczny zastrzyk gotówki w postaci 500 złotych bądź wielokrotności tej sumy pozwala rodzinom dysponować zdecydowanie wyższym budżetem niż do tej pory. Z tego względu dobrym pomysłem może okazać się optymalizacja rodzinnych wydatków, dzięki czemu poziom oszczędności będzie systematycznie wzrastał. Skorzystanie z pożyczki gotówkowej powinno być przemyślane, a jednocześnie niezbędne z racji inwestycji, którą musi przeprowadzić rodzina. W przeciwnym wypadku lwia część świadczenia może zostać spożytkowana na odsetki, a więc nie przyniesie wymiernych korzyści dla najmłodszych domowników, dzięki którym pieniądze zostały w ogóle przyznane.

Udostępnij:
Oceń na ile artykuł był dla Ciebe korzystny:
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll to top