Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Wiemy ile osób przeniosło swoje składki do OFE

News Opublikowano: 08-08-2016

Przyszłe emerytury Polaków to bardzo delikatny temat. Już dziś wielu seniorów żyje w ubóstwie, a starość aktualnych 20-30-latków również nie maluje się w jasnych barwach. Trudno stwierdzić kto ma więcej zwolenników – Zakład Ubezpieczeń Społecznych, czy Otwarte Fundusze Emerytalne, zdania na temat tych instytucji są bardzo podzielone. Jak czytamy na portalu Bankier, do końca lipca 2016 roku na transfer części swoich środków do OFE zdecydowało się ponad 70 000 Polaków.

Deklaracje OFE-ZUS wypełniło ponad 120 000 osób

Deklaracji nie wypełniali Ci Polacy, którym pozostała do osiągnięcia wieku emerytalnego dekada (i krótszy okres pracy). Z ponad 120 000 dokumentów, już blisko 65% zostało zweryfikowanych. Jak się okazuje 9 na 10 osób postanowiło przenieść część swojej składki emerytalnej z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych do Otwartego Funduszu Emerytalnego.

Oczywiście te dane ulegną jeszcze nieznacznym zmianom, ponieważ część deklaracji wciąż spływa z całej Polski (od osób, które postanowiły przesłać swoje wnioski za pośrednictwem poczty tradycyjnej).

Okienko transferowe było aktywne od kwietnia tego roku do końca lipca – pierwszy raz od kilku lat. Następna okazja do przeniesienia części swojej składki emerytalnej będzie dopiero wiosną 2020 roku, czyli za niecałe 4 lata. Niezdecydowani mają więc bardzo dużo czasu na ponowne przemyślenie sprawy.

Malwina
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Tagi: ,
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *