Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

W tym roku wydamy mniej pieniędzy na święta

News Opublikowano: 15-12-2016

Co roku przed Świętami Bożego Narodzenia przeprowadzane są badania na temat świątecznych wydatków Polaków. Ile środków pieniężnych wydamy na przygotowanie świąt w 2016 roku według firm zajmujących się tego typu badaniami?

Niższe wydatki na święta w 2016 roku

Jak wynika z informacji opublikowanych na portalu Forsal w grudniu 2016, podczas tegorocznych świąt statystyczna polska rodzina ma zamiar wydać 1121 złotych. Co ciekawe w porównaniu z ubiegłorocznymi prognozami to o 161 złotych mniej.

Dlaczego w tym roku planujemy skromniejsze zakupy niż w 2015? Jak mówią rynkowi specjaliści jest to efekt pesymistycznych nastrojów rodaków odnośnie kondycji finansowej naszej gospodarki. Ze względu na niepewną przyszłość, ankietowani wolą podchodzić do świątecznych wydatków z większą ostrożnością niż w ubiegłych latach, co jest całkiem zrozumiałe.

Jeśli nie mamy żadnych oszczędności zorganizujmy mniej wystawne święta lub w ostateczności sięgnijmy po wsparcie finansowe ze strony banku. Pamiętajmy, aby podchodzić z dużą rezerwą do szybkich pożyczek, które często wiążą się z wysokimi, niejednokrotnie ukrytymi opłatami dodatkowymi.

Zanim złożymy wniosek o pożyczkę na święta, przeanalizujmy dokładnie ofertę rynkową, aby oddać bankowi, czy firmie pożyczkowej jak najmniej środków. Nie sztuką jest posiadać długi, ale spłacić je w terminie przy jak najmniejszych kosztach.

Autorem przytaczanych badań jest firma Deloitte.

Malwina
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *