W jakim banku najlepiej założyć konto?

Twardy orzech do zgryzienia mogą mieć klienci, którzy chcą wybrać bank, w którym założą konto, bowiem ich priorytetem z reguły pozostają możliwie najbardziej korzystne warunki prowadzenia rachunku osobistego. W takich okolicznościach w rachubę potrafią wchodzić kandydatury co najmniej kilku bądź nawet kilkunastu banków, które przewidują atrakcyjne bonusy przede wszystkim dla nowych klientów.

Konto bankowe potrafi być absolutnie bezpłatne

Podstawową sprawą, na którą uwagę zwracają klienci na etapie wyboru banku jest bezpłatne prowadzenie rachunku, które część instytucji oferuje bezwarunkowo, gdy inne wymagają spełnienia pewnych warunków. Na tle konkurencji zdecydowanie wyróżnia się konto osobiste w Nest Banku, które nie wymaga ponoszenia jakichkolwiek opłat zarówno za założenie, jak i prowadzenie rachunku. Ponadto klienci mogą korzystać z darmowej karty Visa Debit PayWave pozwalającej na bezprowizyjne wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w całej Polsce. W Nest Banku zaledwie złotówkę kosztuje przelew natychmiastowy do 1000 zł, a duży atut stanowi także szeroka oferta produktów oszczędnościowych, do których zalicza się atrakcyjna lokata na 4% oraz rachunek oszczędnościowy na 2,25%. W aktualnie trwającej promocji Nest Bank założenie konta i wykonanie dowolnej transakcji kartą premiuje dwoma biletami do kina Helios.

Konto 360° w Banku Millennium pozwala sięgnąć po 360 zł premii

Po nawet 360 zł premii mogą sięgnąć nowi klienci, którzy postanowią uruchomić rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy w Millennium Banku. Otwarcie konta jest bezpłatne, gdy jego prowadzenie kosztuje 8 zł, choć, aby tego uniknąć wystarczy wpływ na kwotę minimum 1000 złotych. Standardowo karta w Millennium Banku jest bezpłatna przez pierwsze dwa miesiące, gdy w kolejnych może kosztować 7 zł miesięcznie, aczkolwiek można jej uniknąć spełniając wymogi banku (wpływy na min. 1000 zł i co najmniej jedna transakcja kartą). Zakładając konto w Millennium Banku klienci uzyskują dostęp do limitu, który jest nieoprocentowany, jeśli jest wykorzystywany przez maksymalnie 7 dni w miesiącu. Dodatkową korzyść stanowi rok darmowego ubezpieczenia assistance, które obejmuje zdarzenia tj. wizyta lekarza czy hydraulika.

mBank proponuje klientom oprocentowane eKonto

Darmowe konto i kartę proponuje klientom mBank, który przygotował atrakcyjny produkt, jakim jest eKonto standard. Niezależnie od sposobu korzystania z konta bezpłatne pozostaje zarówno jego założenie, jak i prowadzenie rachunku. Standardowej opłaty za kartę w wysokości 4 zł można uniknąć wykonując zaledwie 5 transakcji w miesiącu. Wypłaty w bankomatach mBanku, BZ WBK, Planet Cash i Euronet są darmowe, jednak pod warunkiem, iż wypłacana kwota wynosi co najmniej 100 złotych. W nieco gorszej sytuacji pozostają klienci, którzy zamierzają wypłacać środki w innych bankomatach, ponieważ wiąże się to z koniecznością poniesienia kosztów prowizji w wysokości 7 zł. Ponadto promocyjne oprocentowanie eKonta wynosi 3% (do 3000 zł), a zarazem nowi klienci mogą założyć atrakcyjną, 3-miesięczną lokatę na 3,5%.

Udostępnij:
Oceń wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll to top