Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Uważni w sieci – czy kampania zwiększy świadomość Polaków o cyberprzestępcach?

News Opublikowano: 19-12-2016

mBank inwestuje w kampanię informacyjno-reklamową mającą na celu edukowanie społeczeństwa i ich ochronę przed nieuczciwym działaniem hakerów. Nic dziwnego, ponieważ w ostatnim czasie działalność cyberprzestępców bardzo się nasiliła i instytucja ta jest nieustannie atakowana. Obecnie klienci mBanku korzystający z bankowości elektronicznej powinni uważać na złośliwe oprogramowanie, które może przechwycić ich poufne dane i hasła SMS do serwisu transakcyjnego.

mBank inwestuje w kampanię informacyjną przeciwko cyberprzestępcom

Przestępcy Internetowi są coraz zuchwali. Obecnie rozsyłają klientom pozornie niegroźne wiadomości e-mail z biura handlowego lub notariusza z załącznikiem, którego otwarcie powoduje natychmiastowe zainfekowanie komputera złośliwym oprogramowaniem, które może poważnie zagrozić naszym finansom. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ w momencie, gdy zalogujemy się do serwisu mBanku wirus natychmiast się uaktywnia i przejmuje nasze dane do logowania zarówno identyfikator jak i hasło. W momencie logowania jednocześnie pojawia się fałszywy komunikat o aktywacji bezpłatnej usługi moneyback, którą rzekomo należy potwierdzić hasłem jednorazowym SMS. Jest to oczywiście próba dodania zaufanego odbiorcy przelewów na koncie zaatakowanego użytkownika.

źródło:mBank.pl

Żaden bank nie wymaga hasła jednorazowego przy logowaniu do konta

Banki nie wymagają, aby przy logowaniu do serwisu transakcyjnego klienci podawali hasła jednorazowe. Podkreślają to wszystkie instytucje finansowe, co nie zmienia faktu, że wielu klientów nadal „bezmyślnie” wykonuje polecenia zawarte w każdym z komunikatów. Z tego właśnie powodu powstała też podstrona mBanku Uważni w Sieci, która promuje bezpieczeństwo, a także edukuje obywateli przed nieuczciwymi działaniami cyberprzestępców. To ciekawa inicjatywa, która była odpowiedzią na wzmożone ataki hakerskie na tą instytucję finansową.

 

źródło: mBank.pl

Pamiętajmy o odpowiednim zabezpieczeniu naszych finansów. Niewiele trzeba, aby przez nieuwagę stracić wszystkie oszczędności. Nie warto ryzykować. Lepiej zapobiegać, a zaoszczędzone pieniądze ulokować np. na wysoko-oprocentowanej lokacie.

 

Magdalena
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *