Ubezpieczenie zdrowotne za granicą

Wyjazdy za granicę to bardzo powszechne zjawisko w naszym kraju. Coraz więcej Polaków postanawia opuścić granice kraju i spróbować swoich sił w innych państwach. Zdecydowana większość z nich to młodzi ludzie, którzy decydują się na wyjazd za granicę w celach zarobkowych. Planując wyjazd służbowy czy dłuższy pobyt za granicą powinniśmy się do niego odpowiednio przygotować i rozważyć zakup ubezpieczenia zdrowotnego, z którego będziemy mogli skorzystać w przypadku choroby lub innych urazów.

Czym jest Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego?

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego to darmowa karta, która uprawnia nas do skorzystania z wszystkich niezbędnych usług państwowej opieki zdrowotnej w czasie tymczasowego pobytu poza granicami naszego kraju. EKUZ działa oczywiście tylko w państwach członkowskich Unii Europejskiej. Karta ta zapewnia opiekę zdrowotną osobom ubezpieczonym w tych krajach na takich samych warunkach jak w kraju. Chociaż należy podkreślić, że nie mamy gwarancji, że usługi medyczne w innym kraju będą bezpłatne, z racji różnic w systemach opieki zdrowotnej w poszczególnych krajach UE.

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego to za mało

System rezerwacjiwizyt onlinedla Twojej firmyTestuj 30 dni za darmo >
System rezerwacjiwizyt onlinedla Twojej firmyTestuj 30 dni za darmo >

Wyjeżdżając za granicę powinniśmy wiedzieć, że koszt poszczególnych usług medycznych jest wyższy niż w Polsce. Dlatego też warto oprócz Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego dodatkowo zabezpieczyć się na ewentualność choroby i wykupić dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne. Polisa turystyczna zapewnia odpowiednią ochronę w przypadku nieszczęśliwych wypadków, a  także najważniejsze w zakresie kosztów leczenia. Wykupując ubezpieczenie za granicą obejmuje następstwa nieszczęśliwych wypadków i koszty leczenia. Ubezpieczenie od NNW zapewnia nam wypłatę odszkodowania w przypadku utraty zdrowia lub życia, zaś KLZ zwrot poniesionych kosztów hospitalizacji czy konsultacji.

O czym pamiętać wykupując ubezpieczenie na wyjazd za granicę?

Wybierając polisę turystyczną ubezpieczony musi wskazać cel swojego wyjazdu za granicę. Jest to ważne, aby ubezpieczyciel pokrył wydatki związane z leczeniem, jeśli doznamy wypadku w miejscu pracy. Osoby, które chorują przewlekle powinny dodatkowo wykupić polisę, która zapewnia im ochronę w przypadku pogorszenia się ich stanu zdrowia. Ważne, aby nie przeoczyć tego punku, bo możemy otrzymać odmowę pokrycia kosztów leczenia choroby przewlekłej przez ubezpieczyciela. Równie ważne jest także sprawdzenie jak wygląda proces likwidacji szkody w wykupionej polisie. Często ubezpieczyciel sam pokrywa koszty leczenia bez angażowania ubezpieczonego, jednak czasami to on sam musi pokryć rachunki, a ubezpieczyciel  zwraca mu poniesione przez niego koszty.

Wysokość ubezpieczenia zdrowotnego a rodzaj pracy

Koszt polisy związany jest z kilkoma czynnikami. Ubezpieczyciel zwraca uwagę na cel wyjazdu, wiek oraz chociażby stan zdrowia. Osoby wyjeżdżające do pracy fizycznej zapłacą więcej za ubezpieczenie z racji większego narażenia na poważny wypadek czy chorobę. Identycznie dzieje się w przypadku osób przewlekle chorych.

Chcesz porozmawiać
z Ekspertem Finansowym
na ten temat?
(bezpłatnie i bez zobowiązan)

Kredyt hipoteczny dla osób nie będących w związku małżeńskim

Kredyt hipoteczny dla małżeństw, czy singla jest powszechny, jak jednak wynika z badań GUS, coraz więcej młodych osób woli...

Kredyt hipoteczny w Millennium Bank

Kredyt hipoteczny Millennium to oferta skierowana do wszystkich osób, które chcą w końcu zamieszkać „na swoim” i cieszyć się...

program tarcza antykryzysowa

Tarcza antykryzysowa

Tarcza Antykryzysowa to rozwiązanie, które ma wspomóc polskie firmy przed negatywnymi konsekwencjami pandemii Covid- 19. Specjalnie dla Was zebraliśmy...

Udostepnij:
Ocen na ile artykul byl dla Ciebe korzystny:
GD Star Rating
loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll to top