Ubezpieczenie telefonu

W obecnych czasach posiadanie smartfona to standard. Użytkownicy tych cudów techniki coraz więcej wymagają, dlatego też urządzenia te są coraz bardziej zaawansowane i nie służą już tylko do dzwonienia i wysyłania SMS-ów. Co za tym idzie najnowsze, wielofunkcyjne modele stanowią koszt nawet kilku tysięcy złotych, dlatego też warto zadbać, aby taki sprzęt był odpowiednio zabezpieczony. Szkła hartowane czy etui nie są w stanie zapewnić odpowiedniej ochrony przed upadkiem z wysokości czy zniszczeniem. Z tego tytułu korzystnym rozwiązaniem pozostaje skorzystanie z oferty ubezpieczeń. 

Ubezpieczenie telefonu – przed czym chroni?

Ubezpieczenie telefonu można porównać do polisy autocasco. Zabezpiecza nasz telefon przed przeróżnymi zdarzeniami losowymi, jednak jego zakres zależy od firmy i naszych oczekiwań. Możemy ubezpieczyć nasz telefon przed kradzieżą kieszonkową czy kradzieżą z włamaniem. Ubezpieczyciele oferują swoim klientom ubezpieczenie na wypadek zalania, dewastacji czy uszkodzenia mechanicznego. Dodatkowo możemy wykupić ubezpieczenie, które będzie chroniło nasz telefon na całym świecie czy nieautoryzowane połączenia. Spotkać możemy się także z ofertami, gdzie klient oprócz ochrony swojego urządzenia może dodatkowo otrzymać przedłużenie gwarancji. Jest to interesująca opcja, ponieważ w razie awarii po upływie gwarancji producenta telefon zostaje naprawiony bądź otrzymujemy pokrycie kosztów jego wymiany czy naprawy.

Gdzie ubezpieczyć telefon?

System rezerwacjiwizyt onlinedla Twojej firmyTestuj 30 dni za darmo >
System rezerwacjiwizyt onlinedla Twojej firmyTestuj 30 dni za darmo >

Możliwości ubezpieczenia telefonu mamy kilka. Możemy zdecydować się ubezpieczenie naszego telefonu u operatora sieci komórkowej od razu przy zakupie lub w trakcie użytkowania telefonu, w banku, przy pomocy specjalnej platformy czy jak w przypadku innych ubezpieczeń w towarzystwie ubezpieczeniowym. To my decydujemy, gdzie korzystniejsza jest dla nas oferta. Często wybieranym przez klientów rozwiązaniem ze względu na wygodę jest zakup ubezpieczenia bezpośrednio u operatora Play, Orange czy Plus. Posiadają oni bowiem w swojej ofercie zróżnicowane ubezpieczenia, które zachęcają dość atrakcyjną ceną.

Koszt ubezpieczenia telefonu

Wbrew pozorom ubezpieczenie telefonu nie kosztuje przesadnie dużo. Posiadając drogi telefon warto zastanowić się nad jego ubezpieczeniem. Tym bardziej, że miesięczny koszt waha się od 8 zł za podstawowe ubezpieczenie do 40 zł przy najbardziej zaawansowanym. Cena zależy od zakresu usług, wartości posiadanego telefonu i wybranego przez nas ubezpieczyciela, więc możemy dostosować wysokość ubezpieczenia do naszych oczekiwań i możliwości finansowych. Należy nadmienić, że zazwyczaj umowy podpisywane są długoterminowo tj. na 24 miesiące, jednak możemy spotkać się z umowami na 6 czy 12 miesięcy.

Czego nie obejmują ubezpieczenia?

Zawierając umowę na ubezpieczenie telefonu należy dokładnie zapoznać się z warunkami rekompensacji szkody. Ubezpieczyciele w większości ubezpieczeń nie ponoszą odpowiedzialności za zgubienie czy celowe uszkodzenie telefonu. Standardem jest także brak odpowiedzialności za zgubienie czy zniszczenie akcesoriów do telefonu.

Chcesz porozmawiać
z Ekspertem Finansowym
na ten temat?
(bezpłatnie i bez zobowiązan)

Kredyt hipoteczny dla osób nie będących w związku małżeńskim

Kredyt hipoteczny dla małżeństw, czy singla jest powszechny, jak jednak wynika z badań GUS, coraz więcej młodych osób woli...

Kredyt hipoteczny w Millennium Bank

Kredyt hipoteczny Millennium to oferta skierowana do wszystkich osób, które chcą w końcu zamieszkać „na swoim” i cieszyć się...

program tarcza antykryzysowa

Tarcza antykryzysowa

Tarcza Antykryzysowa to rozwiązanie, które ma wspomóc polskie firmy przed negatywnymi konsekwencjami pandemii Covid- 19. Specjalnie dla Was zebraliśmy...

Udostepnij:
Ocen na ile artykul byl dla Ciebe korzystny:
GD Star Rating
loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll to top