Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Ubezpieczenie szpitalne

Opublikowano: 27-01-2017

Wszyscy dobrze wiemy, że o zdrowie trzeba dbać. Często podstawowe ubezpieczenie zdrowotne nie zapewnia nam dostępu do specjalistów tak szybko jak tego potrzebujemy. Szpitale posiadają stary sprzęt diagnostyczny, a dodatkowo na różnego rodzaju zabiegi termin pacjent musi czekać kilka miesięcy. Pomocnym rozwiązaniem takiej sytuacji może okazać się skorzystanie z wykupienia dodatkowego ubezpieczenia szpitalnego, które pozwalają na dostęp  do najczęściej wykonywanych operacji chirurgicznych oraz zabiegów w Polsce.

Czego możemy oczekiwać wykupując ubezpieczenia szpitalne?

Jak w przypadku innych ubezpieczeń ubezpieczenie szpitalne jest uzupełnieniem zdrowotnego. Tego typu świadczenie zapewnia możliwość skorzystania przez klienta z wizyt u specjalistów oraz różnego rodzaju zabiegów. Dodatkowo gwarantuje także pokrycie kosztów związanych z pobytem w szpitalu i operacji. Ubezpieczenia szpitalne pozwalają pacjentowi korzystać leczenia szpitalnego bez zmartwień związanych z ewentualnymi kosztami. Klient decydując się na wykupienie takiej polisy ma dostęp do placówek prywatnych bądź publicznych. Należy jednak podkreślić, że zapewnia ono podwyższony standard przeprowadzanych zabiegów. Pacjent może wybrać lekarza, który wykona zabieg, a także przebywa w pokoju jedno lub dwuosobowym wyposażonym w łazienkę. Są to zdecydowanie lepsze warunki niż w przypadku podstawowego ubezpieczenia z NFZ.

Ubezpieczenie szpitalne – jakie są koszty?

Jak w przypadku wyboru każdego z ubezpieczeń warto wcześniej prześledzić dostępne na rynku oferty towarzystw ubezpieczeniowych. W Internecie często znajdziemy kalkulatory, które pomogą nam podjąć właściwą decyzję. Pomocne mogą okazać się także fora internetowe, gdzie możemy zasięgnąć opinii klientów danych towarzystw. Przy ustalaniu kwoty ubezpieczenia szpitalnego dla  ubezpieczyciela istotny jest wiek osoby składającej wniosek oraz jej stan zdrowia. Zdecydowanie wyższą składkę zapłacą osoby starsze, które z racji wieku częściej potrzebują konsultacji medycznych oraz wszelkiego rodzaju zabiegów czy badań. Zdarza się także, że ubezpieczyciel nie wymaga przedstawienia dokumentacji zdrowotnej wnioskodawcy. Niektóre towarzystwa oferują swoim potencjalnym klientom możliwość dziesięcioprocentowego zwrotu zapłaconych składek, jeśli klient w ciągu pięciu lat nie skorzystał z ubezpieczenia. Jest to całkiem kusząca propozycja, którą warto rozważyć.

Ubezpieczenie szpitalne warto czy jednak niekoniecznie?

Trudno jednoznacznie podsumować czy wybór takiego ubezpieczenia jest niezbędny. Wszystko zależy od stanu zdrowia osoby zainteresowanej, a także jej potrzeb. Z pewnością ogromnym plusem wybrania takiego zabezpieczenia jest fakt, że zapewnia to naszym bliskim komfort finansowy. Dodatkowe pieniądze z ubezpieczenia pozwalają pacjentowi zrealizować potrzeby związane z pobytem w placówce medycznej oraz spokojne dochodzenie do zdrowia po jej opuszczeniu. Dzięki takiej polisie mamy możliwość skorzystania z potrzebnych zabiegów zdecydowanie szybciej niż w przypadku zwykłego ubezpieczenia.

Bartosz
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *