Ubezpieczenie na wyjazd za granicę

Planując wakacyjny wyjazd za granicę, warto pomyśleć nie tylko o spakowaniu wszystkich niezbędnych rzeczy do walizki, ale i ubezpieczeniu turystycznym. W przeciwnym razie, jeżeli spełni się czarny scenariusz i ulegniemy wypadkowi, zapamiętamy urlop nie jako najlepszą, ale najdroższą podróż w naszym życiu.

Ubezpieczenie na wyjazd za granicę z kosztami leczenia

Chciałbyś kredyt w CHF zamienić na PLN lub ... po prostu unieważnić umowę z bankiem?Dowiedz się więcej >

Lista zagrożeń związana z urlopowym wyjazdem jest bardzo długa. Natomiast koszty leczenia za granicą bez względu na kraj, w którym mamy zamiar wypoczywać mogą sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych (np. w przypadku leczenia szpitalnego). Dlatego warto zakupić polisę turystyczną z odpowiednim wyprzedzeniem, tak aby o niej nie zapomnieć na kilka dni przed wyjazdem, kiedy w myślach będziemy już wypoczywać na egzotycznej plaży. Ubezpieczenie turystyczne obejmuje przede wszystkim koszty związane z wizytą u lekarza, hospitalizacją, czy zakupem potrzebnych lekarstw. Zwróćmy uwagę, aby pakiet, na który się zdecydujemy obejmował także koszty transportu medycznego, poszukiwań oraz ratownictwa w górach, czy na morzu. Pamiętajmy również o zabraniu ze sobą na wyjazd wydruku wykupionej polisy.

Jeżeli cierpimy na jakieś przewlekłe choroby, warto wykupić również ubezpieczenie z rozszerzeniem na choroby przewlekłe. Poprośmy swojego lekarza prowadzącego o przygotowani pełnej historii choroby (najlepiej w języku angielskim), podsumowującej naszą kondycję zdrowotną.

Praktyka pokazuje, że w przypadku kosztów leczenia za granicą, najlepiej rozpatrywać limity na poziomie równowartości 10 000 – 15 000 euro. Warto zwrócić uwagę, aby umowa zobowiązywała towarzystwo ubezpieczeń do automatycznego pokrycia naszych kosztów leczenia, bez konieczności wydawania przez nas własnych funduszy i dopiero późniejszego ubiegania się o ich refundację.

Ubezpieczenie turystyczne NNW

Ubezpieczenie NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków) jest jednym z najpopularniejszych elementów pakietów ubezpieczeń turystycznych. Za nieszczęśliwy wypadek traktuje się nagłe zdarzenie, które doprowadzi do trwałego uszkodzenia ciała, uszczerbku na zdrowiu lub nawet śmierci. Sumy tego składnika ubezpieczenia wynoszą zwykle od 5 000 zł do 20 000 zł, nie są niestety imponujące kwoty, ale takie warunki dyktują sami ubezpieczyciele.

Ubezpieczenie przed podróżą – warunki umowy

Szukasz specjalisty od ubezpieczeń, który pomoże zadbać Ci o to, abyś mógł Ty i Twoja rodzina spać spokojnie?Skontaktuj się z nami >

Aby wybrać naprawdę korzystne ubezpieczenie turystyczne, musimy pamiętać o szczegółowej analizie interesującej nas oferty i dokładnym zapoznaniu się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia (tzw. O.W.U.). Dzięki temu oszczędzimy sobie problemów i rozczarowań po ewentualnym wypadku. Jeżeli będziemy mieli jakiekolwiek wątpliwości po zapoznaniu z daną umową, wyjaśnijmy je na miejscu z pracownikiem zakładu ubezpieczeń.

Mimo że ubezpieczenie turystyczne nie jest obowiązkowe warto je wykupić, aby nieplanowane leczenie podczas zagranicznych wakacji nie zrujnowało naszego portfela. Nie warto podróżować bez polisy i narażać się koszty będące równe nawet naszym kilkuletnim zarobkom.

Chcesz porozmawiać
z Ekspertem Finansowym
(bezpłatnie i bez zobowiązan)


  Kredyt hipoteczny dla osób nie będących w związku małżeńskim

  Kredyt hipoteczny dla małżeństw, czy singla jest powszechny, jak jednak wynika z badań GUS, coraz więcej młodych osób woli...

  Kredyt hipoteczny w Millennium Bank

  Kredyt hipoteczny Millennium to oferta skierowana do wszystkich osób, które chcą w końcu zamieszkać “na swoim” i cieszyć się...

  program tarcza antykryzysowa

  Tarcza antykryzysowa

  Tarcza Antykryzysowa to rozwiązanie, które ma wspomóc polskie firmy przed negatywnymi konsekwencjami pandemii Covid- 19. Specjalnie dla Was zebraliśmy...

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Scroll to top