Ubezpieczenie na wakacje

wakacje

Lato to pora roku, na którą z utęsknieniem czeka wiele milionów Polaków (szczególnie pracujących). Lipiec i sierpień to czas, gdy sezon urlopowy sięga zenitu. Jednak zanim wybierzemy się w upragnioną wakacyjną podróż warto zadbać o swoje bezpieczeństwo. O czym należy pamiętać wykupując ubezpieczenie turystyczne i jakie opcje mamy do wyboru?

Karta EKUZ na wyjazd turystyczny

Chciałbyś kredyt w CHF zamienić na PLN lub ... po prostu unieważnić umowę z bankiem?Dowiedz się więcej >

Jedną z metod zabezpieczenia swojego zdrowia i życia na czas urlopowego wyjazdu jest zaopatrzenie się w dostępną całkowicie bezpłatnie Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, o którą może wnioskować każdy mieszkaniec państwa należącego do Unii Europejskiej (chroni turystów przebywających na terenie krajów członkowskich).

Jak wyrobić kartę EKUZ? Wystarczy wypełnić wniosek dostępny na stronie internetowej Narodowego Funduszu Zdrowia, a następnie wysłać go do jednego z wojewódzkich oddziałów NFZ. Pamiętajmy, że z tego rozwiązania mogą skorzystać jedynie osoby, które posiadają publiczne ubezpieczenie zdrowotne w Polsce.

Ubezpieczenie z biura podróży

Urlopowicze, którzy planują wakacyjny wyjazd organizowany przez biuro podróży są ubezpieczani przez organizatora wycieczki (biuro podróży ma prawny obowiązek ubezpieczenia każdego swojego klienta). Jednak bądźmy świadomi, że taka polisa turystyczna często chroni nas w bardzo ograniczonym stopniu.

Biura podróży chcąc zaoszczędzić na kosztach, wykupują zwykle najtańsze ubezpieczenia, które mogą nie wystarczyć na pokrycie kosztów leczenia za granicą. Touroperatorzy standardowo ubezpieczają wycieczkowiczów na 15 000 euro. Dlatego pamiętajmy o dokładnym zapoznaniu się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia, żeby być świadomym zakresu naszej ochrony.

Indywidualne ubezpieczenie turystyczne

Szukasz specjalisty od ubezpieczeń, który pomoże zadbać Ci o to, abyś mógł Ty i Twoja rodzina spać spokojnie?Skontaktuj się z nami >

Koszty leczenia w niektórych państwach sięgają astronomicznych kwot. Dlatego warto pomyśleć o indywidualnej polisie turystycznej, która pokryje koszty związane z ewentualną hospitalizacją, poważnymi zabiegami medycznymi, czy transportem powrotnym do kraju.

Wiele osób zastanawia się na jaką sumę się ubezpieczyć? Przed wyborem konkretnego produktu ubezpieczeniowego zapoznajmy się z szacunkowymi kosztami leczenia oraz transportu medycznego w państwie, do którego się wybieramy. Nie chodzi o to żeby przepłacać przy zakupie polisy, ale wybrać optymalną ofertę ubezpieczeniową, która okaże się wystarczająca w awaryjnej sytuacji.

Gdzie wykupić polisę turystyczną?

Obecnie możemy nabyć takie ubezpieczenie za pośrednictwem Internetu, bez konieczności osobistej wizyty w siedzibie firmy ubezpieczeniowej. Wystarczy wybrać konkretną ofertę, wypełnić formularz online, dokonać przelewu i w ciągu kilku minut polisa zostanie wysłana na wskazany przez nas adres mailowy. Nie zapomnijmy o wydruku ubezpieczenia przed wyjazdem.

Polisa z biurem podróży, czy karta EKUZ oferują minimalny zakres ochrony. Warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie (oczywiście na miarę swoich finansowych możliwości), które zwiększy zakres naszej ochrony w razie poważnego wypadku, czy choroby za granicą. Pamiętajmy – przezorny zawsze ubezpieczony!

Chcesz porozmawiać
z Ekspertem Finansowym
(bezpłatnie i bez zobowiązan)


  Kredyt hipoteczny dla osób nie będących w związku małżeńskim

  Kredyt hipoteczny dla małżeństw, czy singla jest powszechny, jak jednak wynika z badań GUS, coraz więcej młodych osób woli...

  Kredyt hipoteczny w Millennium Bank

  Kredyt hipoteczny Millennium to oferta skierowana do wszystkich osób, które chcą w końcu zamieszkać “na swoim” i cieszyć się...

  program tarcza antykryzysowa

  Tarcza antykryzysowa

  Tarcza Antykryzysowa to rozwiązanie, które ma wspomóc polskie firmy przed negatywnymi konsekwencjami pandemii Covid- 19. Specjalnie dla Was zebraliśmy...

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Scroll to top