Ubezpieczenie assistance

Ubezpieczenia komunikacyjne assistance to jedne z popularniejszych ofert ubezpieczeń na naszym rynku. Wybierane jest najczęściej przez kierowców ze względu na niską cenę lub przez fakt, że niektórzy ubezpieczyciele włączają ubezpieczenie assistance do pakietu OC i AC. Co należy wiedzieć o tym ubezpieczeniu i czy jest niezbędne?

Ubezpieczenie assistance komunikacyjne

Takie ubezpieczenie gwarantuje kierowcy pomoc medyczną czy techniczną na drodze. Mając ubezpieczenie assistance możemy oczekiwać pomocy kiedy zabraknie nam paliwa na drodze, zepsuje się nam samochód lub będziemy potrzebować lekarza. Pomoc gwarantowana jest nam nie tylko przy wypadkach drogowych i możemy na nią liczyć przy różnych wydarzeniach losowych.

Kto może wykupić ubezpieczenie assistance?

Zdarza się, że niektórzy ubezpieczyciele wmawiają swoim klientom, że takie ubezpieczenie jest niezbędne. Trzeba jednak zdementować te kłamstwo – ubezpieczenie assistance jest całkowicie nieprzymusowe. Z racji faktu, że ubezpieczenie te jest dobrowolne taką polisę może wykupić każdy właściciel pojazdu. Nabywcą może być osoba prywatna lub też prowadząca działalność gospodarczą.

Co obejmuje ubezpieczenie assistance dla kierowców?

Zakres ubezpieczenia assistance jest bardzo zróżnicowany i zależy od wybranego towarzystwa ubezpieczeniowego oraz ustalonej umowy między nim, a wykupującym ubezpieczenie. Zakres takiego ubezpieczenia powinien zostać dostosowany do naszych oczekiwań i potrzeb. Musisz się liczyć z faktem, że im wyższy tym wyższa składka. Najczęściej spotykamy się z oferowaniem pomocy przez ubezpieczyciela w naprawie samochodu na drodze, odholowaniu auta do najbliższego warsztatu, dostarczeniu paliwa do danego miejsca czy pomocy telefonicznej  w poszukiwaniu mechanika. Firmy ubezpieczeniowe oferują także wynajęcie auta zastępczego, pomoc w uruchomieniu silnika samochodu czy też znalezienie zakwaterowania na czas naprawy pojazdu. Aby skorzystać z usług należy zadzwonić na numer telefonu, który zostanie nam podany przy podpisywaniu umowy i określić problem. Infolinia działa 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu, co jest ogromnym plusem takiego rozwiązania.

Jaki jest koszt ubezpieczenia assistance?

Ubezpieczenie assistance zależy od zakresu, który wybierzemy. Wybierając wersję podstawową z pewnością zaoszczędzimy, chociaż związane to będzie z węższym zakresem ubezpieczenia. Cena uzależniona jest także od zasięgu terytorialnego. Jeśli wybierzemy rozszerzone ubezpieczenie możemy także liczyć na pomoc za granicą, na terenie Unii Europejskiej. Biorąc u danego ubezpieczyciela pakiet kilku ubezpieczeń jak OC, AC i assistance możemy liczyć na korzystniejszą cenę.

Zalety ubezpieczenia assistance

Zakup polisy assistance gwarantuje kierowcy poczucie bezpieczeństwa i spokoju, bo w razie różnych zdarzeń losowych na drodze mogą oni liczyć na pomoc ze strony ubezpieczyciela. W nieprzewidzianej sytuacji musimy tylko wykonać telefon do naszej firmy ubezpieczeniowej z prośbą o pomoc. Ogromną zaletą ubezpieczenia jest cena. Jego koszt jest niewielki w porównaniu, jakie korzyści z niego płyną. Warto przy zakupie ubezpieczenia OC i AC dopytać ubezpieczyciela czy nie dorzuca dodatkowo ubezpieczenia assistance.

Udostępnij:
Oceń wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll to top