Ubezpieczenia w banku – jakim produktom towarzyszą?

W praktycznie każdym banku klienci mają do czynienia z produktami, którym towarzyszy obowiązkowe bądź opcjonalne ubezpieczenie. Okazuje się, iż bardzo wielu klientów jest nieświadomych, iż polisą potrafią być objęte dość popularne produkty, do których grona zaliczają się rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe oraz karty płatnicze.

Współpraca pomiędzy bankami a firmami ubezpieczeniowymi potrafi być dość owocna, co potwierdza analiza przygotowana przez Polską Izbę Ubezpieczeniową. W 2015 roku prawie 40% składek brutto wśród ubezpieczeń na życie pozyskano z pomocą bancassurance. Banki bardzo chętnie sprzedają polisy, które mogą zostać powiązane z rozmaitymi produktami finansowymi.

Karty płatnicze z NNW i ochroną przed kradzieżą

Chciałbyś kredyt w CHF zamienić na PLN lub ... po prostu unieważnić umowę z bankiem?Dowiedz się więcej >

Bardzo często opłata za kartę płatniczą uwzględnia jej ubezpieczenie, dzięki czemu użytkowanie „plastiku” jest zdecydowanie bezpieczniejsze z punktu widzenia klienta. W wielu wypadkach właściciel karty płatniczej staje się jednocześnie posiadaczem prostego ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków. Dość popularną propozycję stanowi także ubezpieczenie od nieuprawnionego użycia karty bądź rabunku, choć z reguły taka polisa jest proponowana przez bank osobno i wymaga uiszczania dodatkowej opłaty w wysokości maksymalnie kilku złotych miesięcznie.

Konto osobiste z bogatym pakietem usług assistance

Dużym atutem polisy na kartę płatniczą jest możliwość uniknięcia przykrych konsekwencji związanych ze zgubieniem lub kradzieżą karty podczas zagranicznego wyjazdu. Zdarza się, iż zakładając konto osobiste uzyskamy jednocześnie dostęp do atrakcyjnego pakietu usług assistance, choć jest on obecny przede wszystkim w przypadku droższych rachunków. Pakiet usług assistance pozwala usunąć awarię w domu, a za pokrycie kosztu wizyty fachowca odpowiedzialny jest bank.

Kredyty gotówkowe z polisą bywają niżej oprocentowane

Szukasz specjalisty od ubezpieczeń, który pomoże zadbać Ci o to, abyś mógł Ty i Twoja rodzina spać spokojnie?Skontaktuj się z nami >

Największą popularnością cieszą się ubezpieczenia, które towarzyszą kredytom gotówkowym. Niezwykle często banki są skłonne zaproponować klientom atrakcyjniejsze oprocentowanie, gdy zdecydują się oni wykupić dodatkową polisę. Każdy klient powinien samodzielnie ocenić opłacalność takiego wariantu, a więc porównać całkowity koszt kredytu z ubezpieczeniem oraz bez niego. Kredyt gotówkowy najczęściej skłania do wyboru polisy od utraty pracy bądź polisy na życie.

Ubezpieczenie pomostowe i niskiego wkładu własnego

Najkosztowniejsze bywają ubezpieczenia, których banki wymagają na etapie zaciągania kredytów hipotecznych. Długi okres kredytowania sprawia, iż banki preferują co najmniej kilka rodzajów ubezpieczeń, dzięki którym spoczywające po ich stronie ryzyko zostanie ograniczone do minimum. Z uwagi na wymogi banków dużą popularnością cieszy się ubezpieczenie niskiego wkładu własnego, które musi być regulowane przez kilka lat, gdy kwota kredytu w porównaniu do wartości nieruchomości osiągnie satysfakcjonujący bank poziom. Bywa, iż klienci zaciągający kredyt hipoteczny zmuszeni są skorzystać także z ubezpieczenia pomostowego.

Chcesz porozmawiać
z Ekspertem Finansowym
(bezpłatnie i bez zobowiązan)


  Kredyt hipoteczny dla osób nie będących w związku małżeńskim

  Kredyt hipoteczny dla małżeństw, czy singla jest powszechny, jak jednak wynika z badań GUS, coraz więcej młodych osób woli...

  Kredyt hipoteczny w Millennium Bank

  Kredyt hipoteczny Millennium to oferta skierowana do wszystkich osób, które chcą w końcu zamieszkać “na swoim” i cieszyć się...

  program tarcza antykryzysowa

  Tarcza antykryzysowa

  Tarcza Antykryzysowa to rozwiązanie, które ma wspomóc polskie firmy przed negatywnymi konsekwencjami pandemii Covid- 19. Specjalnie dla Was zebraliśmy...

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Scroll to top