Większe firmy coraz częściej kuszą pracowników atrakcyjnymi dodatkami do wynagrodzenia, takimi jak prywatna opieka medyczna, karta multisport czy kursy językowe. Równie często spotkać się można z grupowymi ubezpieczeniami na życie dla pracowników, które traktowane są jako forma motywowania i wynagradzania pracowników. Zdarzają się także firmy oferujące te ubezpieczenie, jednak koszt ubezpieczenia grupowego ponosi pracownik i może on dobrowolnie do niego przystąpić.
Spis treści
Jakie korzyści z grupowego ubezpieczenia dla pracowników?


Ubezpieczenia grupowe na życie umożliwia w razie śmierci osoby z niego korzystającej wypłatę świadczenia. Nie jest to jednak wszystko. Ubezpieczenia gwarantują członkom rodziny jak i zarówno osobie ubezpieczonej ochronę, kiedy dozna on trwałego uszczerbku na zdrowiu przez nieszczęśliwy wypadek lub w momencie urodzenia się mu dziecka.
Co oferuje rozszerzone ubezpieczenie grupowe?
Ubezpieczenia grupowe można także poszerzyć o dodatkowe ryzyka, co pozwala dostosować zakres ubezpieczenia do własnych warunków rodzinnych czy zdrowotnych. Możemy ubezpieczyć się na wypadek śmierci małżonka, która została spowodowana nieszczęśliwym wypadkiem czy utraty zdrowia dziecka. Dodatkowo jesteśmy chronieni na wpadek naszej śmierci, która spowodowana została wypadkiem komunikacyjnym, przy pracy czy też krwotokiem śródmózgowym lub zawałem serca.
Ubezpieczenie grupowe także dla członków rodziny pracownika


Warto wiedzieć, że pracownicy objęci ubezpieczeniem grupowym często mogą korzystać z niego wraz ze swoimi rodzinami. Dany pracodawca zawiera z ubezpieczycielem umowę na ubezpieczenie grupowe, a ilość osób korzystających z niego nie jest określona. Aby przystąpić do ubezpieczenia należy wypełnić odpowiednią deklarację, a resztą formalności zajmie się pracodawca. Warto podkreślić, iż choćby towarzystwo ubezpieczeniowe PZU Życie S.A. zapewnia ochronę swoim klientom także w przypadku kłopotów zdrowotnych, które wymagają opieki medycznej w prywatnych placówkach, operacji chirurgicznej, leczenia specjalistycznego, szpitalnego czy też zagranicznej konsultacji medycznej.
Kto płaci składki na ubezpieczenie grupowe pracowników?
Właściciel firmy decydując się na podpisanie umowy z ubezpieczycielem powinien zastanowić się kto będzie ponosił comiesięczne koszty składek. Często spotyka się sytuacje, gdzie składkami na ubezpieczenie grupowe obciążeni są pracownicy. Zdarza się jednak, że odpowiedzialność uiszczania zobowiązania leży po stronie pracodawcy, który w ten sposób motywuje swoich pracowników.
Czy warto skorzystać z grupowego ubezpieczenia pracowniczego?


Stojąc przez decyzją czy przystąpić do grupowego ubezpieczenia warto uświadomić sobie, że pozwala ono ochronić i zabezpieczyć się na przyszłość. Obecnie możemy być zdrowi i uważać, że jest ono nam zbędne, jednak różnych zdarzeń losowych czy wypadków nie sposób przewidzieć i nigdy nie wiemy co nas spotka w najbliższej przyszłości. Warto mieć ten komfort psychiczny, że w razie niespodziewanych sytuacji nasza rodzina lub my będziemy mieć finansowe wsparcie. Ubezpieczenia te działają całodobowo, co powinno podnieść poziom naszego bezpieczeństwa nie tylko w pracy, ale również w domu.