Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

To już koniec dopłat z MdM na 2017 rok

News Opublikowano: 06-07-2016
mieszkanie

Kredyt mieszkaniowy to ogromny wydatek dla statystycznego Polaka. To właśnie z tego powodu zainteresowanie programem rządowych dopłat było tak duże. Mimo że mamy dopiero połowę 2016 roku, limit środków przeznaczonych na rok 2017 został już całkowicie wyczerpany – jak donosi Expander. Co w takim razie z kredytobiorcami, których nie stać na zakup nieruchomości na kredyt hipoteczny bez wsparcia państwa?

Kto może starać się o dopłaty z MdM?

Na początek przypomnijmy, do jakiej grupy docelowej adresowany jest program Mieszkanie dla Młodych. O rządowe wsparcie mogą starać się wszystkie osoby, które nie przekroczyły 35 roku życia i chcą kupić pierwsze mieszkanie w swoim życiu. Powierzchnia lokalu mieszkalnego nie może przekraczać 75 m2, w przypadku domów jednorodzinnych limit ten wynosi 100m2.

Wnioskowani o MdM na 2018 – cierpliwość popłaca

Niestety Ci, którzy nie zdążyli dokonać rejestracji w systemie BGK, nie mają szans na dofinansowanie w 2017 roku. O kolejne 373 miliony (przeznaczone na 2018 rok) będzie można wnioskować już w styczniu 2017 roku. Jedynym sensownym rozwiązaniem dla tych kredytobiorców jest uzbrojenie się w cierpliwość i podjęcie negocjacji ze sprzedającym interesującą nas nieruchomość. Być może będzie on w stanie zaczekać na część środków do 2018 roku, gdy pula pieniędzy z Mieszkania dla Młodych znów będzie dostępna do rozdysponowania pomiędzy wnioskujących.

Jeżeli spełniamy wszystkie wymagania programu MdM, warto poczekać z zakupem nieruchomości i wnioskować o dopłaty w styczniu przyszłego roku, pozwoli to na oszczędności rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Malwina
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *