Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Szybkie pożyczki nie dla 18-latka?

News Opublikowano: 02-09-2016
oszczedzanie

Mimo, że po osiągnięciu pełnoletności możemy korzystać z wielu przywilejów dostępnych jedynie dla osób dorosłych w przypadku chwilówek sprawa nie jest taka oczywista-jak czytamy na portalu Echodnia w sierpniu 2016 roku, ze świeczką szukać firmy pożyczkowej, która udzieli pożyczki klientowi mającemu 18 lat. Dlaczego?

18-latek mniej wiarygodny dla pożyczkodawcy

Mimo, iż zgodnie z prawem z chwilówki może skorzystać każdy 18-latek, firmy parabankowe niechętnie pożyczają środki pieniężne tak młodym klientom. Wynika to z faktu ich wątpliwej zdolności kredytowej.

W przypadku osób przed 20 rokiem życia, prawdopodobieństwo terminowej spłaty zobowiązania jest tak naprawdę niewielkie, gdyż mało który nastolatek jest samodzielny finansowo i posiada stałą i stabilną pracę. Ponadto tak młode, niedoświadczone jeszcze osoby cechują się mniejszą odpowiedzialnością, co dla firm pożyczkowych oznacza większe ryzyko problemów z rzetelnym regulowaniem długu.

Dlatego też większość firm udziela szybkie pożyczki klientom, którzy ukończyli przynajmniej 21 lat. Jak wynika z raportu, aktualnie na rynku znajdziemy tylko kilka ofert chwilówek dla młodszych osób, a ich maksymalna wartość to około 3000 złotych z całkowitą spłatą zaciągniętej pożyczki do maksymalnie miesiąca.

Zaciąganie pożyczek zaraz po osiągnięciu pełnoletności nie jest dobrym pomysłem, gdyż może utrwalić w nas nawyk finansowania swoich zachcianek, różnych konsumpcyjnych celów za pomocą pożyczonych, a nie samodzielnie zarobionych środków. To prosta droga do uzależnienia od chwilówek i wpadnięcia w pętle długów.

Malwina
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *