Stworzono ranking serwisów internetowych ubezpieczycieli

ranking, zestawienie

Autorzy porównywarki ubezpieczeń mfind postanowili ocenić serwisy internetowe ubezpieczycieli direct. W związku z tym ułożyli ranking serwisów WWW ubezpieczycieli, w którego stworzeniu pomagali im specjaliści oceniający użyteczność i wygodę podczas serwisów internetowych oraz ich walory graficzne. Na pierwszym miejscu w rankingu uplasowała się firma AXA Direct. Na podium znalazły się także firmy Liberty Ubezpieczenia oraz Link4. Najniżej oceniony przez ekspertów został serwis internetowy ubezpieczyciela Benefia24.

Nie da się ukryć, iż od dłuższego czasu klienci towarzystw ubezpieczeniowych z coraz większym zainteresowaniem spoglądają na możliwość zakupu odpowiedniej polisy przez Internet. Dzięki temu mogą szybko i wygodnie stać się posiadaczem ubezpieczenia, które spełnia ich oczekiwania pod każdym względem. To właśnie jakość serwisu internetowego ubezpieczyciela decyduje o tym czy potencjalnie zainteresowany klient zdecyduje się na sfinalizowanie zakupu polisy. Wiele zależy choćby od tego czy klient z łatwością znajdzie wszystkie niezbędne informacje na temat produktu, a także uzyska odpowiedzi na nurtujące go pytania. Niektóre serwisy internetowe ubezpieczycieli pozwalają choćby zadawać pytania ekspertowi, który w zaledwie kilka minut powinien wyjaśnić wszystkie wątpliwości związane z produktami znajdującymi się w ofercie firmy ubezpieczeniowej. Część produktów ubezpieczeniowych jest skomplikowana, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby ubezpieczyciele wytłumaczyli zasady ich działania na zasadzie przyjaznych dla oka infografik.

Serwis internetowy AXA Direct zdecydowanie najlepszy

W rankingu 28 na 30 punktów zdobył ubezpieczyciel AXA Direct, który może pochwalić się bezsprzecznie najlepszym serwisem internetowym, co przemawia zdecydowanie na jego korzyść, gdy weźmiemy pod uwagę konkurencję. Odwiedzając serwis AXA Direct z łatwością mamy szansę znaleźć pożądany produkt, natomiast wiele kwestii jest wyjaśnionych bez konieczności podejmowania szczególnych poszukiwań w serwisie ubezpieczyciela. Grafika przemawia do klienta i jednocześnie przekłada się na fakt, iż odnosi on wrażenie przeglądania oferty wiarygodnej firmy. Serwis internetowy AXA Direct wykorzystuje także nowoczesne technologie, a wypełnienie nawet najprostszego formularza nie powinno stanowić najmniejszego problemu. Serwis internetowy Liberty Ubezpieczenia zdobył 25 punktów, natomiast o jedno „oczko” mniej otrzymała strona Link4. Najwyraźniej od konkurencji odstaje serwis Benefia24, który otrzymał zaledwie 7 na 30 punktów.

Dobry serwis gwarancją większego zainteresowania produktami?

Od funkcjonalności i atrakcyjności wyglądu serwisu internetowego ubezpieczyciela może zależeć bardzo dużo. Nie bez powodu wartość rynku ubezpieczeń direct szacowana jest na ponad miliard złotych. Z roku na rok rośnie procentowy udział ubezpieczeń, które zostały zakupione przez Internet. Wygodny interfejs serwisu internetowego może do tego skutecznie zachęcać.

Udostępnij:
Oceń wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll to top