Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Standard 3-D Secure dodatkowo zabezpieczy płatności Internetowe

News Opublikowano: 05-12-2016

Standard 3-D Secure to nowość na rynku bankowości. Jest to metoda autoryzacji transakcji, bez fizycznego użycia karty stosowana przez organizacje płatnicze. Ma on na celu zwiększenie bezpieczeństwa oraz zaufania do płatności kartami w Internecie. Już w listopadzie jest on udostępniany wszystkim klientom mBanku. Czym dokładnie jest standard 3-D Secure i jak przebiega transakcja? Warto przeczytać, zanim zaczniemy go stosować w praktyce.

Czym jest standard 3-D Secure?

Standard 3-D Secure wprowadzony obecnie w mBanku został stworzony został z myślą o wszystkich klientach w celu zapewnienia im lepszych zabezpieczeń i dodatkowego uwierzytelniania płatności kartami w Internecie. Obecnie udostępniają go Visa, MasterCard, American Express oraz JBC.  Obecnie mBank sukcesywnie włącza go dla nowo aktywowanych oraz już aktywnych kart debetowych oraz kredytowych. Docelowo jednak wszystkie wydane przez bank karty mają być objęte niniejszym standardem.

Standard 3-D Secure jest całkowicie darmowym zabezpieczeniem kart płatniczych. Jeżeli więc dbamy o nasze finanse powinniśmy mieć go na uwadze. Wprawdzie będzie wymagał on od nas potwierdzania wybranych transakcji hasłem SMS, aczkolwiek warto ponieść tę „niedogodność” na rzecz dodatkowego zabezpieczenia naszych pieniędzy.

Jak przebiega transakcja?

Standard 3-D Secure wprowadza dodatkowe zabezpieczenie naszych finansów. Najlepiej jednak zasadę jego działania opisuje poniższy rysunek:

3dsecure

Źródło:mBank.pl

SMS z kodem otrzymamy na numer zarejestrowany w mBanku, który następnie będziemy musieli wpisać na stronie internetowej, aby sfinalizować transakcję.

To proste rozwiązanie pozwala ograniczyć liczbę użytkowanych „plastików” do minimum. Można wręcz pokusić się o stwierdzenie, że w najbliższej przyszłości nie będziemy musieli nosić wypchanych kartami portfeli, ponieważ wszystko będzie zautomatyzowane.

Jak aktywować standard 3-D Secure w mBanku?

Standard 3-D Secure w mBanku włączy się automatycznie dla wszystkich kart aktywowanych po 5 grudnia 2016 roku. Można to zrobić również dziś wybierając w panelu klienta: Moje Finanse -> Karty -> Szczegóły karty -> Aktywuj 3-D Secure.

Zadbaj o swoje finanse już dziś. To nic nie kosztuje, a nie tylko ułatwi codzienne korzystanie z płatności internetowych, ale zabezpieczy je jeszcze skuteczniej.

Magdalena
Oceń:
Ocena: 5.0/5 (liczba glosow: 1)
Standard 3-D Secure dodatkowo zabezpieczy płatności Internetowe, Standard 3-D Secure dodatkowo zabezpieczy płatności Internetowe, 5.0 out of 5 based on 1 rating Standard 3-D Secure dodatkowo zabezpieczy płatności Internetowe
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *