Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Spadek oprocentowania dwóch lokat BGŻOptima

News Opublikowano: 21-12-2016
lokata

BGŻOptima to bank, który oferuje jedne z najkorzystniejszych depozytów na polskim rynku. Niestety pod koniec grudnia 2016 instytucja finansowa podjęła decyzję o obniżeniu oprocentowania swoich dwóch flagowych produktów: Lokaty Bezkarnej oraz Lokaty Bezkompromisowej. Z jakimi obniżkami muszą liczyć się osoby zainteresowane konkretnie tymi dwoma depozytami? Odpowiedź w dalszej części wpisu.

O ile spadło oprocentowanie lokat BGŻOptima?

W przypadku Lokaty Bezkompromisowej spadek oprocentowania jest znaczny, jeszcze do niedawna mogliśmy zarobić na tym depozycie 2,5% w skali roku przy wpłacie środków o wartości 100 000 złotych maksymalnie. Obecnie jest to już tylko 2,00%, czyniąc tę 3-miesięczną lokatę o wiele mnie atrakcyjną dla oszczędzających.

To nie koniec niekorzystnych zmian. Lokata Bezkarna również ma od drugiej połowy grudnia niższe oprocentowanie, 3,20% to już historia. Deponując zaoszczędzony kapitał dzisiaj, nasz zysk wyniesie 3,00% dla kwot do 20 000 złotych, choć nie ma co narzekać, bo i tak w przypadku tej lokaty bank zastosował mniejsze cięcie.

Jak widać w grudniu instytucje finansowe chętniej przygotowują dla klientów specjalne oferty pożyczek i kredytów gotówkowych niż promocje lokat. Z pewnością tym posunięciem bank BGŻOptima nie zaplusował u miłośników produktów oszczędnościowych.

Malwina
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *