Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

ŚDM ograniczą dostęp do banków i bankomatów?

News Opublikowano: 25-07-2016

Utrudnienia w ruchu komunikacyjnym w czasie Światowych Dni Młodzieży mogą utrudnić dostęp do banków i bankomatów. Większość krakowskich instytucji finansowych zapowiada jednak, że będą działać bez zmian. Operatorzy bankomatów biorą jednak pod uwagę wzmożony popyt na wypłatę gotówki z bankomatów.

Rozpoczynające się właśnie w Krakowie Światowe Dni Młodzieży spowodowały znaczące utrudnienia w funkcjonowaniu wielu instytucji. Wiele firm usługowych zaplanowało urlopy na ten okres, co oznacza że instytucje te będą w tym czasie nieczynne. Podobne utrudnienia czekają również kierowców i mieszkańców, którzy musieli zawczasu nabyć specjalne przepustki, aby móc spokojnie przemieszczać się po Krakowie. Na czas ŚDM banki nie planują znacznych zmian w funkcjonowaniu i ich zdecydowana większość będzie działać jak zwykle. Jedynie instytucje do których mogą wystąpić utrudnienia w dostępie do placówki zawieszają tymczasowo działalność.

Które instytucje będą nieczynne?

  • Eurobank zamyka 4 spośród swoich 11 oddziałów przy ul. Starowiślnej, Zwierzynieckiej, Kalwaryjskiej oraz Karmelickiej.
  • Bank Milenium zamyka oddziały w samym centrum. W tych placówkach należy liczyć się również z możliwością braku dostępu do bankomatów.

Na czas Światowych Dni Młodzieży na terenie Krakowa pojawiły się dodatkowe mobilne bankomaty – taki krok zrobił już PKO Bank Polski. Dodatkowe maszyny bank dostarczył również do Wieliczki, Brzegów, Wadowic, Kokotowa oraz Kalwarii Zebrzydowskiej.
Euronet, jedna z najpopularniejszych sieci bankomatów w Polsce, zapowiedziała że poczyni wszelkich starań, aby dostęp do nich nie był utrudniony. Dodatkowo na czas Światowych Dni Młodzieży, w pobliżu miejsc wystawień pojawią się cztery tymczasowe bankomaty.
31. Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Krakowie i Brzegach i potrwają od 26 do 31 lipca.

Magdalena
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *