Ekspert finansowy
Pomagamy podejmować dobre decyzje finansowe

Santander obniżył oprocentowanie lokaty na 12 miesięcy

News Opublikowano: 24-06-2016
odkladanie-pieniedzy

Lokaty na 12 miesięcy cieszą się znacznie mniejszym zainteresowaniem ze strony oszczędzających niż depozyty kwartalne i półroczne. Mimo to Santander postanowił w czerwcu 2016 obniżyć oprocentowanie depozytu zakładanego na rok. Czy w takiej sytuacji w ogóle warto zakładać lokatę na 12 miesięcy w tej instytucji finansowej? Przyjrzymy się parametrom depozytu.

Spadek oprocentowania lokaty na rok

Wszyscy oszczędzający, którzy postanowią założyć w czerwcu tego roku depozyt Santander na 12 miesięcy muszą się liczyć z niższym oprocentowaniem tego produktu o 0,1%. Jednak mimo, że oprocentowanie spadło z 2,35% na 2,25% i tak lokata ta jest całkiem korzystną ofertą na rynku długoterminowych depozytów. Nie musimy zakładać dodatkowo konta osobistego, poza tym możemy podjąć się negocjacji oprocentowania na wyższe.

Pamiętajmy, że oferta dotyczy tylko i wyłącznie nowych środków, a minimalna kwota, jaką możemy zasilić konto to 5000 złotych. Aby założyć depozyt na 12 miesięcy, wystarczy wypełnić internetowy formularz i czekać na kontakt ze strony pracowników Santandera.

Klienci chcący zdeponować zaoszczędzone środki na dłuższy czas, nie mają obecnie zbyt dużego wyboru, banki oferują bardziej urozmaiconą ofertę tylko w przypadku depozytów na krótki termin (miesiąc, dwa, trzy, czy pół roku). W takie sytuacji warto rozważyć lokatę na rok Santadner, mimo obniżonego oprocentowania jest to produkt godny uwagi.

Pamiętajmy, aby dokładnie zapoznać się z treścią regulaminu depozytu przed złożeniem wniosku.

Malwina
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)
Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *