Ranking lokat – marzec 2017

oszczednosci

Lokaty bankowe są jednym z najpopularniejszych i najbezpieczniejszych sposobów deponowania oszczędności, ponieważ trzymanie pieniędzy w przysłowiowej skarpecie nie przynosi zysku, a w przeciwieństwie do obligacji nie niosą z sobą ryzyka straty. Mają na wprawdzie na celu pozyskanie kapitału dla banku, który jest z kolei wykorzystywany do udzielania kredytów, niemniej jednak mogą przynieść korzyści także klientom.

Porównując oferty lokat bankowych w pierwszej kolejności powinniśmy się zastanowić na jaki okres czasu chcemy ulokować pieniądze. Można wybierać wśród depozytów na miesiąc, kwartał, pół roku, rok, a nawet dwa lata. Jeżeli na dłużej „zamrozimy nasze pieniądze” tym większego zysku końcowego możemy się spodziewać. Jest to opcja szczególnie polecana tym, którzy mogą pozwolić sobie na odłożenie większej gotówki bez uszczerbku dla domowego budżetu.

Rozpatrując oferty lokat bankowych nie skupiajmy się wyłącznie na instytucji w której mamy konto osobiste, ponieważ może się okazać, że inny bank zaoferuje nam lepsze warunki. W szczególności warto zwrócić uwagę na tzw „Lokaty na Start”, które oferują znacznie wyższe oprocentowanie dla nowych klientów.

Ranking lokat bankowych – marzec 2017

Lokaty bankowe są najczęściej wybieraną formą oszczędności, ponieważ mogą z niej skorzystać niemal wszyscy, nawet Ci, którzy dysponują niewielkim kapitałem. Zazwyczaj maksymalna kwota depozytu nie może przekroczyć 10 tys. złotych, niemniej jednak posiadacze większej gotówki także znajdą coś dla siebie.

Poniżej przygotowaliśmy zestawienie najlepszych lokat bankowych oferowanych w marcu 2017.

Najlepsze lokaty 3 miesięczne

Bank Lokata Oprocent. Okres umowy
Logo Nest Banku Nest Lokata Witaj 4,00% 3 m-ce
Lokata na start 4,00% 3 m-ce
idea-bank Lokata Happy 3,50% 3 m-ce
3,5% na wejście 3,50% 3 m-ce
Lokata Bezkarna 3,00% 3 m-ce
idea-bank Lokata Happy Plus 3,00% 3 m-ce
Lokata Mobilna 3,00% 3 m-ce

 Najlepsze lokaty 6-cio miesięczne

Bank Lokata Oprocent. Okres umowy
idea-bank Lokata Cloud 2,16% 6 m-cy
idea-bank Lokata na nowe środki 2,10% 6 m-cy
Lokata Desire 2,10%
Logo Nest Banku Lokata Nowe Środki 2,00% 6 m-cy
Depozyt Plus 2,00% 6 m-cy
idea-bank Lokata Fair Play 2,00% 6 m-cy

Najlepsze lokaty 12-to miesięczne

Bank Lokata Oprocent. Okres umowy
idea-bank Lokata Cloud 2,16% 12 m-cy
Lokata Standardowa 12 M 2,00% 12 m-cy
Lokata Standardowa 2,00% 12 m-cy
idea-bank Lokata Zyskująca 1,95% 12 m-cy
e-Lokata Progresywna 1,95% 12 m-cy

Przygotowany wyżej ranking lokat bankowych pokazuje wyraźnie, że najbardziej opłacalne są mikrolokaty, których to oprocentowanie może wynieść aż 4,00 proc.

Warto również uwzględnić ofertę niedawno IDEA Banku, który oferuje lokaty z bardzo konkurencyjnym oprocentowaniem, w różnych wariantach.

W porównaniu do poprzednich miesięcy obserwujemy jednak, lekki spadek oprocentowania lokat. Zauważyliśmy również, że w ostatnim miesiącu nastąpił spadek wysokości oprocentowania, nawet o 1 proc. w przypadku lokat zakładanych na okres od 5 miesięcy.

W przypadku lokat zakładanych na okres do 3 miesięcy nie zaobserwowaliśmy
żadnych zmian.

Dodaj do listy blokowanych banerów
Udostępnij:
Oceń wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll to top