Ranking lokat – luty 2017

Lokaty bankowe są jednym z najpopularniejszych i najbezpieczniejszych sposobów deponowania oszczędności, ponieważ trzymanie pieniędzy w przysłowiowej skarpecie nie przynosi zysku, a w przeciwieństwie do obligacji nie niosą z sobą ryzyka straty. Mają na wprawdzie na celu pozyskanie kapitału dla banku, który jest z kolei wykorzystywany do udzielania kredytów, niemniej jednak mogą przynieść korzyści także klientom.

Porównując oferty lokat bankowych w pierwszej kolejności powinniśmy się zastanowić na jaki okres czasu chcemy ulokować pieniądze. Można wybierać wśród depozytów na miesiąc, kwartał, pół roku, rok, a nawet dwa lata. Jeżeli na dłużej „zamrozimy nasze pieniądze” tym większego zysku końcowego możemy się spodziewać. Jest to opcja szczególnie polecana tym, którzy mogą pozwolić sobie na odłożenie większej gotówki bez uszczerbku dla domowego budżetu.

Rozpatrując oferty lokat bankowych nie skupiajmy się wyłącznie na instytucji w której mamy konto osobiste, ponieważ może się okazać, że inny bank zaoferuje nam lepsze warunki. W szczególności warto zwrócić uwagę na tzw „Lokaty na Start”, które oferują znacznie wyższe oprocentowanie dla nowych klientów.

Ranking lokat bankowych – luty 2017

Lokaty bankowe są najczęściej wybieraną formą oszczędności, ponieważ mogą z niej skorzystać niemal wszyscy, nawet Ci, którzy dysponują niewielkim kapitałem. Zazwyczaj maksymalna kwota depozytu nie może przekroczyć 10 tys. złotych, niemniej jednak posiadacze większej gotówki także znajdą coś dla siebie.

Poniżej przygotowaliśmy zestawienie najlepszych lokat bankowych oferowanych w lutym 2017.

Najlepsze lokaty 3 miesięczne

BankLokataOprocent.Okres umowy
Logo Nest BankuNest Lokata Witaj4,00%3 m-ce
Lokata na start4,00%3 m-ce
idea-bankLokata Happy3,50%3 m-ce
3,5% na wejście3,50%3 m-ce
Lokata Bezkarna3,00%3 m-ce
idea-bankLokata Happy Plus3,00%3 m-ce
Lokata Mobilna3,00%3 m-ce

 Najlepsze lokaty 6-cio miesięczne

BankLokataOprocent.Okres umowy
Lokata Desire2,25%6 m-cy
idea-bankLokata na nowe środki2,20%6 m-cy
idea-bankLokata Cloud2,16%6 m-cy
idea-bankLokata Karnawałowa Plus2,15%6 m-cy
Logo Nest BankuLokata Nowe Środki2,00%6 m-cy
Lokata Miracle2,00%6 m-cy
idea-bankLokata Fair Play2,00%6 m-cy

Najlepsze lokaty 12-to miesięczne

BankLokataOprocent.Okres umowy
idea-bankLokata Cloud2,16%12 m-cy
idea-bankLokata Zyskująca2,05%12 m-cy

Lokata Lojalni zyskują2,05%12 m-cy
Lokata Standardowa 12 M2,00%12 m-cy
Lokata Standardowa2,00%12 m-cy

Przygotowany wyżej ranking lokat bankowych pokazuje wyraźnie, że najbardziej opłacalne są mikrolokaty, których to oprocentowanie może wynieść aż 4,00 proc.

Warto również uwzględnić ofertę niedawno IDEA Banku, który oferuje lokaty z bardzo konkurencyjnym oprocentowaniem, w różnych wariantach.

W porównaniu do poprzednich miesięcy obserwujemy jednak, lekki wzrost wysokości oprocentowania lokat. Zauważyliśmy również, że w ostatnim miesiącu nastąpił wzrost oprocentowania o 0,05 punktu procentowego.

Dodaj do listy blokowanych banerów
Udostępnij:
Oceń na ile artykuł był dla Ciebe korzystny:
Oceń:
Ocena: 0.0/5 (liczba glosow: 0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll to top